آموزش شبیه‌سازی در متلب با سیمولینک کامل

آموزش شبیه‌سازی در متلب با سیمولینک کامل
نرم‌افزار متلب به دلیل کاربردهای بسیار بالا و همچنین محبوبیتی که در بین متخصصین تمام رشته‌ها دارد یکی از اصلی‌ترین نرم‌افزارها در علوم مهندسی و فضایی می‌باشد.

شبیه سازی پروژه متلب بهترین روش برای پیدا کردن بهترین نتیجه و تست و آنالیز کردن پروژه میباشد زیرا فقط زمانی ممکن می شود که در عمل و در اجرا مدل یا سیستم یا پروسه طراحی شده را بررسی بکنیم، برای اینکه بتوانیم یک طرح را در محیط واقعی در قالب یک آزمایش اجرا بکنیم، بهترین کار استفاده از شبیه سازی می باشد که برای بررسی روابط تمامی سیستم ها چه ساده و چه پیچیده کاربرد دارد، همچنین تغییرات اطلاعاتی و سازمانی و تاثیراتی که میتوانند بر روی مدل ما داشته باشند را بررسی و تحلیل و بررسی کرد.این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شبیه سازی پروژه متلب بهترین روش برای پیدا کردن بهترین نتیجه و تست و آنالیز کردن پروژه میباشد زیرا فقط زمانی ممکن می شود که در عمل و در اجرا مدل یا سیستم یا پروسه طراحی شده را بررسی بکنیم، برای اینکه بتوانیم یک طرح را در محیط واقعی در قالب یک آزمایش اجرا بکنیم، بهترین کار استفاده از شبیه سازی می باشد که برای بررسی روابط تمامی سیستم ها چه ساده و چه پیچیده کاربرد دارد، همچنین تغییرات اطلاعاتی و سازمانی و تاثیراتی که میتوانند بر روی مدل ما داشته باشند را بررسی و تحلیل و بررسی کرد.

با توجه به اینکه انجام آزمایشات بر روی نمونه های واقعی کمی از نظر زمانی و مالی صرفه اقتصادی نداشته باشد، بهترین روش برای اینکه بتوانیم نتیجه مدل در نظر گرفته شده را در اجرا و در عمل ببینیم شبیه سازی آن می باشد.

نرم افزار متلب بدلیل کاربرد های بسیار بالا و همچنین محبوبیتی که در بین متخصصین تمام رشته ها دارد یکی از اصلی ترین نرم افزار ها در علوم مهندسی و فضایی میباشد، در پروژه هایی که نیاز به شبیه سازی سیستم دارند از نرم افزار ها و زبان های مختلف برنامه نویسی می توان استفاده کرد اما متلب از سری نرم افزار هایی می باشد که با توجه به دقت بسیار بالا، آموزش ساده، کاربرد فراوان و قابل استفاده برای سیستم و مدل های مختلف بهترین گزینه برای فعالیت می باشد.

آموزش ۰ تا ۱۰۰ شبیه سازی با متلب

شبیه سازی و بصورت کلی انجام پروژه متلب شامل انرژی های مختلف می باشند، یکی از شناخته شده ترین و مشهور ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا که در تمامی رشته ها و فیلد ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد متلب می باشد که با توجه به انجام محاسبات با استفاده از تکیک های این زبان، دقت عمل و سرعت بسیار زیادی را مخصوصا در زمان مدلسازی و شبیه سازی و تحلیل ارائه می کند.

نرم افزار متلب دارای جعبه ابزاری به نام Simulink می باشد که موجب می شود تا بتوان با استفاده از این نرم افزار مدلسازی، شبیه سازی و تحلیل مدل را انجام داد.

برای شبیه سازی در نرم افزار متلب ابزار های متنوعی وجود دارند، که یکی از آن ها Simulink می باشد. در اصل سیمولینک یک کتابخانه برای نرم افزار متلب می باشد که با استفاده از دیاگرام های بلوکی می توان شبیه سازی را در این نرم افزار انجام داد.

زمانی که ما نیاز به تحلیل رفتار یک سیستم را بدون ساخت ان داشته باشیم سیمولینک بهترین ابزار برای ما می باشد و با توجه به صرفه جویی در زمان و هزینه ای که برای ما دارد می توان نتیجه را در پارامتر های متفاوت و شرایط متفاوت بررسی و تحلیل کرد.

همانطور که گفته شد سیمولینک یک کتابخانه از متلب می باشد و برای اجرا حتما نیاز به نرم افزار متلب داریم.

آموزش شبیه سازی در متلب با Simulink

براحتی میتوانید از این کتابخانه متلب استفاده نمائید کافیست، بعد از اینکه نرم افزار متلب را اجرا کردید در منوبار بر روی گزینه New کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه Simulink model را انتخاب نمائید.

در صفحه جدیدی که برای شما نمایش داده می شود شما میتوانید مدل ها و شبیه سازی های خود را پیاده سازی نمائید و خروجی خود را مشاهده و تحلیل نمائید.

از ویژگی های خیلی خوب کتابخانه شبیه سازی در متلب simulink می توان امکان اتصال آن به نرم افزار متلب و دینامیک کردن آن نام برد همچنین سیمولینک برای مدل سازی سیستم ها با توجه به UI و رابط کاربری که در خود دارد شما ار قادر میسازد تا با کشیدن ماوس Drag & Drop پارامتر ها و دیتای های خود را بارگزاری نمائید.

Simulink خود یک کتابخانه عظیم از بلوک های دیاگرام های متنوع را دارد که نیاز بسیاری از کاربران را رفع مینمائید و همچنین این قابلیت در آن تعبیه شده تا در صورتی که بلوم دیاگرام مورد نیاز شما در آن موجود نمی باشد بتوانید براحتی آن را ایجاد نمائید. و با توجه به اینکه می توانید این بلوک های دیاگرام را به کد متصل کنید از حداکثر انعطاف پذیری آن استفاده نمائید و سیستم های خود را شبیه سازی نمائید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

افزودن نظر