آسمانی آرام در نجف و کربلا/بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی

آسمانی آرام در نجف و کربلا/بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی
مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با تأکید براینکه امروز بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست، گفت: از سه‌شنبه تا پایان هفته، در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف حاکم است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز در استان‌های واقع در سواحل خزر بارش باران ادامه دارد و شدت بارش‌ها در استان مازندران است، ضمن آنکه دریای خزر امروز نیز مواج است.

وی افزود: امروز بارش‌ها در شمال غرب کشور به صورت پراکنده ادامه داشت و به تدریج از مقدار آن کاسته خواهد شد.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با تأکید براینکه امروز بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست، گفت: فردا بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس مرکزی شامل استان‌های مرکزی، همدان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان و ایلام و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی شامل استان‌های زنجان، البرز، قزوین و تهران رگبار پراکنده و رعدوبرق به همراه وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: از سه‌شنبه تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف حاکم است و در نوار شمالی کشور دما افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: بعدازظهر فردا در برخی نقاط فارس و چهار محال و بختیاری همچنین بعدازظهر سه‌شنبه در ارتفاعات شمالی بوشهر و برخی نقاط فارس، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

* کاهش دما و گردوخاک در شمال شرق کشور

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا در شرق و شمال شرق کشور کاهش نسبی دما و وزش باد شدید داریم که موجب کاهش کیفیت هوا و خیزش گردوخاک می‌شود که این شرایط در زابل حادتر است. 

وی گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین بیشینه دما فردا در تهران 22 درجه و کمینه دما 15 درجه خواهد بود. 

ضیائیان ادامه داد: فردا شهرکرد با کمینه دمای صفر درجه و روز سه‌شنبه با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 39 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

*  شرایط جوی آرام در پایانه‌های مرزی و شهرهای کربلا و نجف

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایانه‌های مرزی و شهرهای نجف، کربلا و بصره اظهار داشت: در مرز خسروی آسمان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه صاف است و بیشینه دما 33 درجه خواهد بود.

وی افزود: در مرز مهران فردا آسمان صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز سه‌شنبه نیز حاکم است.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در پایانه شلمچه آسمان طی دو روز آینده صاف و بیشینه دما 40 درجه خواهد بود. 

ضیائیان اظهار داشت: آسمان نجف طی دو روز آینده صاف پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما در این شهر 38 درجه خواهد بود؛ همچنین در کربلا آسمان طی دو روز آینده صاف تا کمی ابری خواهد بود و بیشینه دما در این شهر فردا 38 درجه است.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در شهرهای کاظمین و بصره نیز آسمان طی دو روز آینده صاف خواهد بود ضمن آنکه بیشینه دمای بصره فردا 41 درجه و بیشینه دمای کاظمین 37 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/

افزودن نظر