بانک ملی ایران تحریم شد

بانک ملی ایران تحریم شد
رئیس جمهور آمریکا روز جمعه از تحریم بانک ملی ایران خبر داد و مدعی شد که تحریم‌های جدید بسیار بزرگ هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر داد که این کشور بانک ملی ایران را تحت تحریم های جدید قرار داده است.

وی که در کاخ سفید و پیش از دیدار با نخست وزیر استرالیا صحبت می کرد، مدعی شد که این تحریم ها در عالی ترین سطح بوده و بسیار بزرگ هستند.

ترامپ در ادامه سخنانش مدعی شد که گزینه نظامی علیه ایران همچنان روی میز است. وی این ادعا را در حالی مطرح می کند که کارشناسان بار ها تاکید کرده اند که آمریکا در وضعیت ایجاد درگیری جدید در خاورمیانه قرار ندارد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تایید کرد که امروز طی جلسه ای گزینه های مطرح در قبال ایران بررسی خواهد شد.

نکته قابل ذکر این است که ترامپ در صحبت هایش گفته Iran National Bank تحت تحریم قرار گرفته است که عده ای می گویند منظور او بانک ملی ایران است و عده ای دیگر معتقدند منظور او بانک مرکزی ایران بوده است. بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا هنوز منتشر نشده است تا مشخص شود منظور ترامپ کدام بانک است.

از سوی دیگر استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه مدعی شد که تحریم های جدید علیه ایران بسیار بزرگ هستند.

وی در ادامه مدعی شد که بانک ایرانی که تحت تحریم قرار گرفته آخرین منبع تامین مالی ایران است.

واشنگتن در حالی از تحریم های جدید علیه ایران خبر می دهد که بلومبرگ در گزارشی اذعان کرده که چنین تحریم هایی آثار ناچیزی بر اقتصاد ایران خواهند داشت.

رئیس جمهور آمریکا که این روز ها به همراه سایر مقامات آمریکایی در حال اتهام پراکنی علیه ایران در خصوص حمله به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو است، چهارشنبه شب وعده تحریم های شدیدتری را علیه ایران داده بود.

افزودن نظر