اصول حاکم بر شرایط کار تغییر کرده است/ ضرورت پوست اندازی قانون کار

اصول حاکم بر شرایط کار تغییر کرده است/ ضرورت پوست اندازی قانون کار
شریعتمداری با بیان اینکه باید اصول حاکم بر بازار کار تغییراتی متناسب با شرایط روز ایجاد کند خاطرنشان کرد: حقوق اساسی کارگران همچون امنیت شغلی، قرارداد‌های دائمی و برخورداری از بیمه است که قانون در حوزه کار از این اصل خارج نمی‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با بیان اینکه اصلاح قانون کار یک موضوع ملی است اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که شرایط کار و اشتغال در دنیا پوست اندازی کرده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تغییرات اساسی در بازار کار اشاره کرد و گفت: به وجود آمدن استارت آپ ها، تقسیم وقت روزانه و ارائه بخشی از وقت روزانه یک کارگر در اختیار کارفرما اصول حاکم بر شرایط کار را تغییر می دهد.
شریعتمداری با بیان اینکه باید اصول حاکم بر بازار کار تغییراتی متناسب با شرایط روز ایجاد کند خاطرنشان کرد: حقوق اساسی کارگران همچون امنیت شغلی، قرارداد های دائمی و برخورداری از بیمه است که قانون در حوزه کار از این اصل خارج نمی شود.
وی با اشاره به اینکه مذاکراتی در این زمینه در حال انجام است عنوان کرد: در قانون کار از کار صحبت می شود و کارگر و کارفرما لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
وی با اشاره به اینکه به تجربه ثابت شده که در یک نظام سه جانبه گرایانه در ارتباط بین کارگر، کارفرما و دولت همواره به نتایج مطلوب و شایسته می رسیم بیان کرد: نظام سه جانبه می تواند منافع بخش های خود را برای استمرار و بهینه مدیریت کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلاتی که در شرایط نظام سلطه علیه ما فعالیت اساسی می کند ایجاد یأس، ناامیدی و از خودباختگی برای مردم کشور ما است عنوان کرد: استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس پیشانی جنگ بود و امروز در جنگ اقتصادی نیازمند تزریق امید در جامعه هستیم.
شریعتمداری با بیان اینکه نرخ مشارکت در استان کرمانشاه ۴۴ درصد بوده که نسبت به دوماهه گذشته دو درصد افزایش داشته است بیان کرد: باوجود محدودیت ها و نگاه های امنیتی وضعیت بیکاری در بهار امسال با بهار سال گذشته از ۱۹.۴ درصد به ۱۴.۷ درصد رسیده که یک پیشرفت محسوب می شود.
وی با بیان اینکه واحد های راکد در تمام کشور وجود دارد و این موضوع اختصاص به استان کرمانشاه ندارد خاطرنشان کرد: با اقدام مناسب در عرصه فعالیت کسب و کار در یک واحد تولیدی به جایگاه های خوبی در استان رسیدیم که قابل ارائه است.
شریعتمداری با اشاره به اینکه سهم استان کرمانشاه در تسهیلات اشتغال روستایی ۵۳۷ میلیارد تومان بوده است تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال مناطق زلزله زده به تصویب رسیده که در حال حاضر اشتغال ۳۱ هزار نفر از مبلغ ۸۹۰ میلیارد تومان مصوب شده است.
وی با بیان اینکه توجه دولت به استان برای به وجود آمدن مشکلاتی همچون زلزله و سیل بیشتر از قبل شده است عنوان کرد: در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی راستی آزمایی از نزدیک انجام شده و ۱۲ درصد انحراف مشاهده شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فشار های نظام سلطه برای محدود کردن سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: با یک راهبرد جدید که پرداخت اعتبارات برای اشتغال پایدار روستایی است، سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور از ۳ درصد به ۲۵.۳ درصد رسیده است.

افزودن نظر