۲۰ شرکت بزرگ بازار سهام معرفی شدند

۲۰ شرکت بزرگ بازار سهام معرفی شدند
اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران اعلام شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) برای نخستین بار اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد.
بر این اساس صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ارزش ۵۳۹ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال در صدر بزرگترین شرکت بورس تهران ایستاد و شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۵۰۹ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال و صنایع ملی مس ایران با ۳۲۶ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.
همچنین شرکت های سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و گروه مپنا در مکان های سوم تا دهم بزرگترین شرکت های بورسی ایستاده اند.
بر اساس این گزارش، پتروشیمی مارون با ارزش ۳۱۰ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال در صدر بزرگترین شرکت های فرابورسی قرار دارد و سنگ آهن گهر زمین با ۲۰۲ هزار و ۶۴ میلیارد ریال و تولید نیروی برق دماوند با ۱۵۱ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال در رده های بعدی قرار گرفتند.
پتروشیمی زاگرس، هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاور میانه، ذوب آهن اصفهان، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی امیر کبیر و پالایش نفت شیراز نیز در مکان های سوم تا دهم برترین شرکت های فرابورسی ایستادند.

افزودن نظر