در طرح‌های انبوه‌سازی مسکن، وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است

در طرح‌های انبوه‌سازی مسکن،  وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با انتقاد از بی توجهی وزارت راه و شهرسازی به رفع ایرادات قرارداد‌های مشارکتی ساخت مسکن در اقدام ملی، گفت: وزارت راه در بخش مسکن به دنبال اختراع چرخ است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، وزارت راه و شهرسازی در دوره محمد اسلامی علاوه بر توجه بیشتر به پروژه های مسکن مهر، با آمدن مازیار حسینی معاون سابق مسکن و ساختمان از چند طرح رونمایی کرد که همه آن ها در "تام" اشتراک داشتند؛ تام کاد ، تام فاز ، تام اِج و در نهایت هم تام تز .
تام اول برای خانه دار کردن کارمندان دولت بوده که مقرر شده در قالب این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی (۲۰۰ هزار واحد در شهر های جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهر های تحت مدیریت بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد دیگر نیز در بافت های فرسوده) ساخته شود. این طرح از همان ابتدا با واکنش منفی انبوه سازان روبرو شد، انبوه سازانی که ۴۰ ایراد به قرارداد های آن وارد کرده و از وزارت راه و شهرسازی خواستند این اشکالات را برطرف کند.
تام کاد اوایل تابستان امسال توسط وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد، اما با وجود سپری شدن حدود سه ماه، هنوز ایرادات عنوان شده از سوی انبوه سازان ر. این طرح برطرف نشده و سازندگان مخالف ساخت مسکن به صورت مشارکتی با روش وزارت راه و شهرسازی هستند.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان، از پیگیری های فراوان برای رفع موانع مشارکت سازندگان در طرح تام کاد دولت خبر می دهد و در عین حال سایر تام های این وزارتخانه را فقط در حد حرف و حدیث و به اصطلاح کاغذی عنوان می کند.
فرشید پورحاجت می گوید: در خصوص پروژه های طرح اقدام ملی که عنوان می شود با بگویم ما یعنی کانون انبوه سازان فقط یک جلسه با سازمان ملی زمین و مسکن داشته ایم. این جلسه نیز برای رونمایی از این طرح بود که در همان جلسه تمام متولیان صنعت ساخت و ساز مسکن اعم از جامعه مهندسان مشاور، پیمانکاران، انبوه سازان و ... مراتب اعتراض خود را نبست به طرح مذکور اعلام کردند.
وی با بیان این که اعتراض ما مربوط به فُرم قرارداد های سازمان ملی زمین و مسکن است، افزود: قرار بر این بود که فرم این قرارداد ها اصلاح شود، قرار نیست بخش خصوصی ماحصل یک عمر زندگی و سرمایه اش را در برنامه های دولت سرمایه گذاری کند و هیچ جایگاهی در این قرارداد ها برایش تعریف نشده باشد.
وی ادامه داد: ۴۲ ایراد به این قرارداد ها وارد است و به طور کلی جایگاه بخش خصوصی در این قرارداد ها دیده نشده و یک سویه نوشته شده است. از سوی دیگر حکم در همه دعاوی وزارت راه و شهرسازی است و به صورت یکطرفه می تواند این قرارداد ها را فسخ کند، عقل سلیم می گوید این قرارداد ها ایراد دارد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با یادآوری این که این موارد را کتبا اعلام کرده و در جلسات خصوصی هم عنوان کرده ایم، گفت: گفته ایم آماده ایم قرارداد متناسب با شرایط حاکم در کشور به صورت عمومی آماده کنیم تا بخش خصوصی از این طرح استقبال کند.
پورحاجت تاکید کرد: بر این اساس در یک اقدام ملی همه عوامل ساخت و ساز کنار هم باشند.
*وزارت راه به دنبال اختراع چرخ در بخش مسکن
وی بیان کرد: در طرح مسکن مهر دولت در سال های ۸۷ و ۸۸ بخش خصوصی را نادیده گرفته و انبوه سازان را در ساخت وساز مداخله نداد، اما در نهایت دیدیم در یک پروسه ۲۰ روزه قرارداد های با کانون سراسری انبوه سازان امضا شد چرخ مسکن مهر به حرکت در آمده و رونق گرفت.
وی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن گفت: به دنبال آن هستیم که مجددا چرخ را اختراع کنیم. بخش خصوصی و متولی ساخت و ساز ها در کشور مشخص هستند، وزارت راه هم اگر می خواهد موفق شود راهی جز این که در کنار بخش خصوصی اقدامات ملی را برنامه ریزی کند، نارد.
وی با تاکید بر این که وزارت راه و شهرسازی تا امروز در حوزه مسکن موفق نبوده است به سایر تام های این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: همواره گفته ایم که برای پاسخگویی به نیاز مستاجران کشور باید سازمان اجاره داری در کشور راه اندازی شود، اما فردا آن روز دیدیم که یک برگه ای آمده و تام اج را رونمایی کرده اند. مسکن باید برای دهک های هدف در پروژه های سرمایه گذاری اجرایی شود، اما وزارت راه و شهرسازی تا امروز فقط به اعلام چند اسم بسنده کرده است.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان اظهار کرد: اساس موضوع این است که با توجه به نیاز کشور باید برای تولید مسکن برنامه داشته باشیم این که طرح های مختلفی در این زمینه اعلام شود زمانی رضایت بخش خواهد بود که به منتج به برنامه عملیاتی شود.

افزودن نظر