نوبخت: بودجه ۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم می‌شود / مجلس با نظر سازمان برنامه و بودجه موافق است

نوبخت: بودجه ۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم می‌شود / مجلس با نظر سازمان برنامه و بودجه موافق است
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود، گفت: مقرر شد تا نیمه آذر بودجه ۹۹ با نگاه ۲ساله به مجلس تقدیم شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد باقر نوبخت با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در سالهای 99 و 1400 عملیاتی می شود به تشریح آخرین چکش کاری های مجلس شورای اسلامی بر اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه ریزی سال های 99 و 1400 اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ایران و دستور مقام معظم رهبری ملزم به نگاهی بلندمدت و 2ساله به نحوه بودجه ریزی هستیم.
معاون رییس جمهور ادامه داد: این نگاه 2ساله ما را مجاب می کند تا قسمتی از مدیریت منابع موجود کشور را بر اساس فشار های ناجوانمردانه تحریم ها پایه ریزی کرده و از این فشار ها برای کشور فرصت شکوفایی فراهم آوریم، در واقع هدفمان همان شعاری که در ابتدای تقدیم اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه به شورای عالی هماهنگی اقتصادی یعنی کاهش سهم درآمد های نفتی در بودجه کشور بیان شد خواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابراز کرد: کلیات این اصلاحیه بسیار مفصل بود به همین جهت در 4 فصل و 9 بسته گنجانیده شد تا مجلس شورای اسلامی بتواند آن را بررسی کند. مقرر است تا در نیمه آذر بودجه99 با نگاه 2ساله به مجلس تقدیم شود.
معاون رئیس جمهور با یادآوری اینکه ساختار بودجه98 طبق مصوب سال گذشته مجلس شورای اسلامی اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بررسی حجم گسترده اصلاح ساختار بودجه در مجلس زمان بر است ما نیز بررسی ها و سنجش های خود را برای بودجه ریزی متوقف نکرده ایم و بر اساس اصلاحیه اصلاح ساختار بودجه، بودجه سال آینده را تدوین می کنیم چرا که تا حدودی می دانیم مجلس شورای اسلامی با نظر سازمان برنامه و بودجه کشور و شورای عالی اقتصادی سران سه قوه موافق است.

افزودن نظر