تا پایان امسال شبکه فشار ضعیف در تهران نخواهیم داشت

تا پایان امسال شبکه فشار ضعیف در تهران نخواهیم داشت
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به اینکه تا پایان امسال هیچ گونه شبکه فشار ضعیف در تهران نخواهیم داشت، گفت: هنوز برخی از مراکز حساس در تهران به مولد‌های اضطراری مجهز نشده‌اند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، حسین صبوری در رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده به کاری مولد های اضطراری با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق تهران به ۴.۵ میلیون مشترک برق برق رسانی می کند، گفت: شهر تهران دارای ۳۲ هزار کیلومتر شبکه برق و ۱۸ هزار دستگاه پست برق است که می تواند به ۴.۵ میلیون مشترک خدمات رسانی کند، پس قطعا این حجم شبکه در تهران از حساسیت بالایی برای نگهداری و بهره برداری آن وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در این حجم شبکه با روش های قدیمی داشتن برق پایدار امکانپذیر نیست، گفت: با استفاده از فناوری های جدید در تلاش هستیم شبکه برق را توسعه داده و نگهداری کنیم به طوری که در حال حاضر ۵ مرکز کنترل راهبری مسئولیت کنترل شبکه را برعهده دارد.
صبوری ادامه داد: در حال حاضر ۳۰۰۰ نقطه مهم تهران به اتوماسیون مجهز هستند و از راه دور کنترل می شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های مهم شرکت توزیع برق تهران جایگزین کردن برق فشار ضعیف با کابل های خودنگهدار است. به همین منظور از ۶۰۰۰ کیلومتر برای جایگزین کردن کابل های خودنگهدار، ۸۰۰ کیلومتر باقی مانده است که امسال در تهران این ۸۰۰ کیلومتر را به پایان خواهیم رساند تا دیگر شاهد هیچ گونه شبکه فشار ضعیف در تهران نباشیم.
وی با انتقاد از اینکه برخی از مراکز حساس هنوز مجهز به مولد های اضطراری برق نیستند، گفت: متاسفانه امکان اینکه به ۲۵۰ مرکز که اتفاقا مراکز مهم و حیاتی هستند مراجعه کنیم تا این مراکز را به مولد های اضطراری مجهز و برق آن ها را پایدار کنیم، نداریم، در حالی که نصب مولد های اضطراری جزو تکالیف قانونی است.
صبوری گفت: شبکه سراسری متاثر از حوادث گوناگون است؛ بنابراین مجهز شدن مراکز به مولد های اضطراری می تواند مراکز حیاتی را به تامین برق پایدار سوق دهد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران اظهار داشت: برای پیک برق تهران پیش بینی می شد ۵۰۰۰ مگاوات برق در تابستان امسال مصرف شود، اما امسال با برنامه های مدیریت مصرف و بخشنامه استانداری تهران توانستیم مصرف برق را به شکل قابل توجهی کاهش دهیم و امسال برخلاف سال های گذشته تنها شاهد افزایش کمتر از ۲ درصد پیک مصرف برق تهران باشیم.

افزودن نظر