انواع مدل کوله پشتی و کاربرد آن

کوله پشتی یک کیف دو بنده راحت است که از اولین روز‌های دبستان تا کنون با ما همراه بوده است که علاوه بر مدرسه در کوه، طبیعت، سفر و محل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوله پشتی یک کیف دو بنده راحت است که از اولین روزهای دبستان تا کنون با ما همراه بوده است که علاوه بر مدرسه در کوه، طبیعت، سفر و محل مورد استفاده قرار می گیرد. بسیار از ما خاطرات خوشی با کوله پشتی ساختیم و همچنان به این کیف راحت بزرگ در رفت و آمد و سفرهایمان نیاز داریم. اگر خرید کوله پشتی در برنامه تان قرار دارد و نمی دانید چه مدل کوله پشتی خریداری کنید، خواندن این مقاله را توصیه می کنیم.

کوله پشتی کوهنوردی

انواع مدل کوله پشتی و کاربرد آن

معمولا کوله پشتی کوهنوردی باید جادار باشد تا شما بتوانید غذا، آب، کفش، طناب، لباس و پتو را در آن قرار دهید. سایز این کوله پشتی ها از کیف های معمولی بزرگ تر است تا وسایل و ابزار سنگین را به راحتی حمل کنید.

پیش از خرید کوله پشتی کوهنوری باید چند نکته را رعایت کنید:

 • جنس کوله پشتی کوهنوردی باید محکم بوده و تحمل وسایل سنگین را داشته باشد.
 • پارچه کوله پشتی کوهنوردی باید ضد آب باشد تا در برف و باران وسایل تان خیس نشود.
 • کوله پشتی کوهنوردی باید مناسب اندام شما باشد تا به کمرتان آسیب نرساند.
 • کوله پشتی کوهنوردی باید جای مخصوص برای یخ شکن و طناب داشته باشد.

کوله پشتی مسافرتی

کوله پشتی مسافرتی باید بسیار راحت و قابل حمل باشد و لباس های بسیاری را در خود جای دهد. راحتی این مدل کوله پشتی اهمیت بسیار دارد، با این حال این مدل کوله پشتی به اندازه کوله پشتی کوهنوردی راحت نیست. چرا که این کوله در طول سفر همراه شما نخواهد بود.

پیش از خرید یک کوله پشتی مسافرتی باید چند نکته را رعایت کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

 • کوله پشتی مسافرتی باید جای لپ تاپ داشته باشد.
 • بهتر است کوله پشتی مسافرتی ضدآب باشد.
 • بهترین مدل این کیف مسافرتی با چرخ و دسته است و شباهت بسیاری به چمدان کوچک دارد.
 • کوله پشتی مسافرتی نباید سایز بزرگی داشته باشد تا در بخش بار هواپیما و قطار جا شود.

کوله پشتی لپ تاپ

انواع مدل کوله پشتی و کاربرد آن

معمولا کوله پشتی لپ تاپ را به محل کار می برند. پشت این مدل کوله پشتی، ابری است تا در صورت ضربه به لپ تاپ آسیبی وارد نشود. این مدل از کوله پشتی مسافرتی کوچک تر است و معمولا کنار کیف، جای مخصوصی برای بطری آب دارد.

جنس کوله پشتی لپ تاپ باید ضد آب باشد تا در صورت خیس شدن به لپ تاپ، تبلت، کتاب یا اسناد آسیبی وارد نشود.

کوله پشتی مدرسه

اکثر نوجوانان ترجیح می دهند کوله پشتی غیراستاندارد و پارچه ای استفاده کنند. با این حال این مدل کوله پشتی ها پس از مدتی با وزن سنگین کتاب و دفترها پاره می شوند و به کمر شما آسیب می رسانند.

کوله پشتی مدرسه شباهت بسیاری به کوله پشتی لپ تاپ دارد با این تفاوت که باید وزن بیشتری را تحمل کند. در صورتی که از کوله پشتی استاندارد استفاده نکنید ممکن است دچار مشکلاتی در ناحیه کمر و گردن بشوید.

نکته مهمی که باید در استفاده از کوله پشتی مدرسه رعایت کنید تنظیم درست بندها است، به طوری که کوله پشتی نباید آویزان باشد و از کمر پایین تر قرار بگیرد یا کوتاه باشد و به گردن آسیب برساند. علاوه بر این هیچ گاه کوله پشتی را تک بنده روی یک شانه نیاندازید، چرا که ممکن است به شانه هایتان آسیب وارد کنید.

کوله پشتی فانتزی

انواع مدل کوله پشتی و کاربرد آن

کوله پشتی فانتزی در طرح ها و رنگ ها متفاوت در میان کودکان، نوجوانان و جوانان طرفداران بسیاری دارد. معمولا اندازه این کوله پشتی کوچک است و وسایلی کمتری را در خود جای می دهد. در حال حاضر خرید کوله پشتی دانشجویی دخترانه نیز از این فاکتور های بالا پیروی می کند و دانشجویان نیز از استفاده از رنگ های تیره خنثی ناامید شده اند و علاقه بیشتری نسبت به انتخاب کیف های رنگی و شاد روی نشان می دهند.

اکثر کوله پشتی های فانتزی را از چرم یا پارچه می سازند که تحمل وزن سنگین را ندارند. ما توصیه می کنیم وسایل کمی مانند کیف پول و موبایل در کوله پشتی تان قرار دهید.

نکاتی که باید هنگام خرید کوله پشتی در نظر بگیرید:

پیش از خرید کوله پشتی تنها به ظاهر توجه نکنید، در غیر این صورت دچار مشکلات جسمی می شوید و پس از مدتی کوله پشتی را کنار می گذارید و دیگر از آن استفاده نمی کنید.

 1. راحتی کوله پشتی یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید کوله پشتی است. در صورتی که کوله پشتی در مدت کوتاهی باعث کمردردتان شود، در بلند مدت باعث آسیب جدی جسمی می شود.
 2. کوله پشتی باید از وسایل شما محافظت کند و نباید آسیبی به وسایل وارد کند. در این صورت بهترین جنس کوله پشتی برزنتی و ضدآب است که مانع عبور باران و برف به داخل کیف تان می شود.
 3. اندازه کوله پشتی نباید بزرگ تر از اندام شما باشد. کوله پشتی های بزرگ به شانه و کمر آسیب جدی می رسانند و ممکن است افرادی که چثه کوچکی دارند نتوانند کوله را به راحتی حمل کنند.

کوله پشتی را متناسب با کاربردش انتخاب کنید. برای مثال کوله پشتی لپ تاپ مناسب کوهنوردی یا سفر نیست.

افزودن نظر