معاون وزیر صمت خبر داد

ساماندهی تامین مواد اولیه پتروشیمی

ساماندهی تامین مواد اولیه پتروشیمی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تمرکز این وزارت‌خانه بر تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، فرشاد مقیمی صبح امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: یکی از مسائلی که ما در سال گذشته به آن مواجه بودیم مشکل تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها بود که متاسفانه در فضای بورس با قیمت‌های مختلف و بعضا بسیار گران ارائه می‌شد.

به گفته وی به منظور جلوگیری از تکرار اتفاقات سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت تمرکز ویژه‌ای بر تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که در فضای تحریم تقاضا از سوی واحدهای صنعتی برای دوره‌ای بالا رفت توضیح داد: این اتفاق با وجود آن رخ داد که در عرضه مواد اولیه تغییری صورت نگرفته بود و فقط نگرانی واحدهای صنعتی باعث شکل گیری این فضا شده بود. با این وجود در بورس نیز تامین مواد برای واحدهای پتروشیمی دشوار شد و از این رو ما تلاش کردیم با ورود به این حوزه مشکلات را حل کنیم.

مقیمی با اشاره به خروج غیرقانونی برخی کالاهای مربوط به پتروشیمی از کشور تصریح کرد: ما اخیرا در یک بازدید از انباری در شورآباد تهران متوجه شدیم که این انبار این مواد را در پاکت‌های متفاوتی بسته بندی و حتی از کشور خارج می‌کند از این رو تلاش می‌شود در کنار ساماندهی به این بازار نظارت بر چگونگی استفاده از این کالاها نیز افزایش پیدا کنند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷، ۶.۶ میلیون تن تولید مواد پلیمیری داشتیم و واردات این کالا نیز به ۲۰۹ هزار تن کاهش یافته است. رصد بازار در سال گذشته نشان می‌دهد که وقتی فضا متلاطم باشد تغییرات فاحشی در تقاضا به وجود می‌آیند و از این رو در قرارگاه رونق تولید راه‌اندازی شده یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های وزارت خانه به وجود آوردن یک آرامش در بازار است.

انتهای پیام

افزودن نظر