«خونه خالی»| وزیر راه: تله خانه‌های خالی برای منابع کشور/۲.۲ میلیون مسکن بیشتر از خانوارها داریم

«خونه خالی»| وزیر راه: تله خانه‌های خالی برای منابع کشور/۲.۲ میلیون مسکن بیشتر از خانوارها داریم
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که سرمایه‌گذاری و ساخت‌وسازهایی که هدف مشخصی ندارد یک تله مالی برای منابع کشور است، گفت: حدود ۲.۲ میلیون واحد مسکونی بیشتر از خانوارها در کشور وجود دارد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

محمد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص آمار خانه های خالی در کشور، اظهار کرد: آمار خانه های خالی یک بحثی است؛ مرکز آمار ایران اعلام کرده تعداد خانه های شناسایی شده بر اساس سرشماری سال 1395 بالغ بر 24 میلیون و 200 هزار واحد است.

وی ادامه داد: تعداد خانوارها نیز حدود 22 میلیون است، یعنی حدود 2.2 میلیون واحد مسکونی بیشتر از خانوارها وجود دارد.

وی بیان کرد: موضوع مهم این است که ببینیم خانه های خالی از چه جنسی است؛ این را باید احصا و شناسایی کنیم. در این راستا برنامه ای را در قالب سامانه جامع املاک و اسکان کشور پیگیری می کنیم که به اخذ مالیات بر خانه های خالی مالیات منتج می شود. در این صورت مالک خانه به تحرک واداشته می شود و تکلیف خانه خالی را روشن خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا این اتفاق نیفتد نمی توان آمار واقعی خانه های خالی را اعلام کرد، چراکه خیلی از مردم در شهرهای مختلف واحد مسکونی دارند، بخشی از مردم نیز برای حفظ ارزش پول واحدهایی را خریداری کرده اند.

اسلامی با بیان این که واقعا نمی دانیم اینها چه ماهیتی دارند در پاسخ به این پرسش که برخی کارشناسان و صاحبنظران بر این باورند باید برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بخشی از واحدهای مسکونی خالی از سکنه باشد، تصریح کرد: این یک فرض است؛ ما در مال دیگران نمی توانیم برنامه ریزی کنیم. معتقدم سرمایه گذاری و ساخت و سازهایی که هدف مشخصی در بازار ندارد و برای آن اینقدر خواب اتفاق می افتد یک تله مالی برای منابع کشور است که باید از آن پرهیز کنیم.

خونه خالی |ایران 2 برابر میانگین جهانی خانه خالی دارد
خونه خالی |اخذ مالیات از خانه های خالی نیازمند بانک اطلاعاتی است
خونه خالی | پیگیری رسانه ها جواب داد؛ اخذ مالیات از خانه های خالی تا پایان سال 98
خونه خالی |بازار اجاره بهای مسکن گرفتار "مثلث برمودا"
خونه خالی |دبیر کانون انبوه سازان: اخذ مالیات از خانه های خالی تاثیری بر قیمت ندارد/سهم زیاد بانک ها در خانه خالی
خونه خالی |ارائه اصلاحیه 2 تبصره قانون مالیات های مستقیم به دولت/ اخذ مالیات از خانه های خالی تسریع می شود؟

انتهای پیام/

افزودن نظر