ثبت سفارش غیرقانونی خودرو نداشته‌ایم/ خودروهای دارای قبض انبار ثبت سفارش شده است

ثبت سفارش غیرقانونی خودرو نداشته‌ایم/ خودروهای دارای قبض انبار ثبت سفارش شده است
معاون دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت با تاکید بر اینکه اطلاعی از واردات غیرقانونی 125 هزار خودرو ندارد، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران ثبت سفارش برای خودروهایی که دارای قبض انبار پیش از 16 مرداد 97 بوده‌اند انجام شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، نرگس باقری زمردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد ثبت سفارش و واردات 125 هزار خودرو به صورت غیرقانونی گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و بهتر است اطلاعات در این باره از مرجع و منبع خبر دریافت شود.

معاون دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: تمامی مکاتبات دفتر مقررات صادرات و واردات قانونی است و اطلاعی از ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو ندارم.

* سایت ثبت سفارش هک نشده است

باقری زمردی با تاکید بر اینکه در گمرک 125 هزار خودرو دپو شده وجود ندارد، اظهار داشت: اگر گفته می‌شود ثبت سفارش غیرقانونی انجام شده به معنای هک شدن سایت ثبت سفارش است چنین اتفاقی نیفتاده است. 

معاون دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در پاسخ به این سوال که چه تعداد از خودروهایی که براساس مصوبه دولت برای ترخیص از گمرک ثبت سفارش شده  اکنون از گمرکات ترخیص شده است، گفت: در مورد ترخیص این خودرو‌ها باید از گمرک سوال شود؛ ما در دفتر مقررات صادرات و واردات فقط ثبت سفارش آنها را انجام دادیم و آماری از تعداد ترخیص خودروها نداریم. 

معاون دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت گفت: پیرو مصوبه هیات وزیران که به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد و خودروهایی که دارای قبض انبار پیش از 16 مرداد 97 بوده‌اند می‌توانستند با ثبت سفارش از گمرکات ترخیص شوند  بنابراین دفتر مقررات واردات و صادرات در صورت مراجعه آنها ثبت سفارش آنها را انجام داده است.

* مهلت ثبت سفارش خودروهای در گمرک مانده تمدید شد

معاون دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت همچنین بیان داشت: البته با توجه به پایان مهلت مقرر برای ثبت سفارش خودروهای در گمرک مانده با توجه به اینکه عده‌ای موفق به ترخیص خودروهای خود از گمرک نشده اند درخواست برای تمدید مهلت مطرح بود و ما هم این درخواست را ارائه داده‌ایم اما در مورد تمدید مهلت یاد شده هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است. 

به گزارش فارس امیرخجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام کرده است که 125 هزار خودرو توسط 4 خانواده با استفاده از رانت و فساد و ثبت سفارش غیرقانونی وارد کشور شده است.

انتهای پیام/ 

افزودن نظر