مواردی که باید قبل از خرید دستگاه فلزیاب بدانید

مواردی که باید قبل از خرید دستگاه فلزیاب بدانید
فلزیاب یک دستگاه موثر در یافتن فلزات در عمق زمین و یا دورن اجسام است که بر طبق باور قدیمی برای یافتن گنج از آن استفاده می شود.

دستگاه فلزیاب انواع مختلفی دارد و لذا پیش از هر چیز می بایست اطلاعاتی را که قبل از خرید دستگاه فلزیاب نیاز به بررسی دارد را به دست آورد که در ادامه به آن می پردازیم.

کمتر کسی را می توان یافت که رویای یک شبه پولدار شدن را در سر نداشته باشد. بسیاری از کسانی که این رویا را در سر می پرورانند احتمالاً به فکر خرید دستگاه فلزیاب نیز افتاده اند. این ذهنیت که فلزیاب تنها برای جست و جوی طلا استفاده می شود، از سال های پیش در میان مردم رایج بوده است اما امروزه بسیاری آن را تنها خیال واهی می دانند.

باید بگویم که این امر واقعیت دارد و با یک گنجیاب می توان به آن دست یافت. اما هیچگاه منظور از دستگاه فلزیاب آن چیزی نیست که در تصور عامیانه وجود دارد. از گنج یاب برای موارد مختلفی استفاده می شود که جست و جوی طلا یکی از آن هاست.

سوالی که در ذهن افراد مطرح می شود این است که فلز یاب چیست و دستگاه فلزیاب چگونه کار می کند؟

چگونه می توان از گنجیاب برای جست و جوی فلزات در عمق زمین استفاده کرد؟

این دستگاه را از طریقی می توان تهیه کرد؟

آیا تضمین و خدمات پس از فروشی برای این محصول استفاده می شود؟

و در نهایت سوال کلی که وجود دارد این است که آیا دستگاه فلزیاب واقعاً به کشف طلا کمک می کند؟

همه این سوالات را می توان تنها با یک جست و جوی ساده در سایت های مختلف به دست آورد اما مهم ترین نکته در انتخاب دستگاه فلزیاب آن است که این دستگاه باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

مشخصات یک دستگاه فلزیاب خوب

اگر روزی به شما یک فلز یاب بسیار گران قیمت پیشنهاد شد، بهتر است درباره ویژگی هایی که در زیر بیان می شود از فروشنده سوال کنید.

* گنجیاب مناسب باید حداقل تا عمق ۴ متر درون زمین و یا دیوار را به راحتی ردیابی نماید.

* نشانگر حساسیت یکی از مشخصات ضروری برای گنج یاب به شمار می رود.

* قابلت تنظیم فرکانس و تغییر آن را در دستگاه فلزیاب امتحان کنید.

* بالانس دستی برای افزایش عمق نفوذ درون زمین و اجسام را داشته باشد.

* قابلیت تفکیک فلزات از یکدیگر نیز از مشخصه های ضروری فلزیاب است.

* پیش از خرید به سیستم کار فلز یاب توجه کنید.

انواع فلزیاب

برجسته ترین موضوعی که هنگام تهیه دستگاه فلزیاب باید به آن اهمیت دهید نوع دستگاه گنج یاب است. بر همین اساس ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید.

* آیا از گنجیاب برای تفریح و سرگرمی استفاده می کنید؟

* آیا عمق نفوذ برای شما اهمیت دارد؟

* فلزیاب را در چه مکانی می خواهید استفاده کنید؟

*آیا وزن، صفحه دیجیتال، کارکرد و قدرت تشخیص دستگاه تاثیری در انتخاب شما خواهد گذاشت؟

این سوالات و سوالات بسیاری که در این زمینه وجود دارد، پیش از هر چیز باید به آن پاسخ داده شود. بعد از یافتن پاسخ این سوالات می توان از میان انواع فلز یاب های زیر، بهترین آن را با توجه به کاربرد انتخاب نمود.

* فلزیاب تفریحی

* فلزیاب صنعتی

* فلزیاب حرارتی

* فلزیاب مغناطیسی

* فلزیاب فرکانسی

* و...

پس از انتخاب یک فلزیاب لازم است تا تکنولوژی های به کار رفته در آن را نیز بررسی کرد. زمانی که یک گنجیاب را انتخاب می کنید باید بدانید که این دستگاه از چه اجزا و تکنولوژی ساخته شده است تا در آینده بتوانید آن را به بهترین نحو استفاده کنید.

تکنولوژی فلزیاب

* فرکانس پایین

* نوسان ساز یکسان

* القا پالسی

هر کدام از تکنولوژی های به کار رفته در گنج یاب می تواند در نتایج به دست آمده دخیل باشد و لذا بهتر است پیش از هر چیز به این مورد دقت کنید.

اجزای فلزیاب

یکی دیگر از موارد مهم انتخاب یک دستگاه فلزیاب شناخت اجزای این دستگاه است. شما هرگز نباید به صرف نام یک فلز یاب، این دستگاه را خریداری نمایید. پیش از هر چیز بهتر است درباره اجزای گنج یاب خود اطلاعاتی به دست آورید. فلز یاب معمولاً دارای اجزای زیر است:

* جعبه کنترل

* میله

* دسیک یا آنتن

هر کدام از این اجزا در سیستم نقشی را بر عهده دارند که متناسب با نوع تکنولوژی تفاوت هایی در آنها دیده می شود.

حال که تمامی مراحل شناخت و انتخاب یک دستگاه فلزیاب را گذراندید بهتر است کمی اطلاعات در مورد نحوه کار با فلز یاب به دست آورید. این اطلاعات در مورد مدل های مختلف تفاوت دارد و از طرفی هر مدل قابلیت هایی را در اجرای کار دارد که در دیگر مدل ها وجود نخواهد داشت.

از این رو صرفاً خرید یک گنجیاب برای شما نتایج موثری را به دنبال ندارد و پیش از آن بهتر است در موارد بیان شده اطلاعاتی را به دست آورید.

قیمت انواع گنج یاب و شرکت های وارد کننده این دستگاه به کشور نیز بعد از انتخاب نوع فلز یاب و کارایی آن نیاز به بررسی دارد.

شرکت ماوراء از سال ۸۰ فعالیت خود را در زمینه مشاوره و فروش دستگاه های فلزیاب و طلایاب و گنج یاب بصورت رسمی آغاز کرد و به شماره ثبت ۵۸۷۳ در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. شرکت ماوراء بزرگترین وارد کننده در بین بیش از ۱۰ شرکت فعال در این عرصه می باشد و با افتخار اعلام می دارد که تمامی دستگاه های این شرکت با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می‌شوند.

آدرس دفتر: کرج – ۴۵ متری گلشهر – روبروی خیابان درختی -مرکز تجاری گلشهر – واحد H9 تلفن های تماس: ۰۹۱۲۲۶۵۲۱۷۱ – ۰۹۱۲۲۶۵۵۰۱۰ – ۳۳۵۰۲۱۹۱ -۰۲۶

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

افزودن نظر