معیارهای انتخاب آموزشگاه زبان

معیارهای انتخاب آموزشگاه زبان
یکی از دغدغه‌های بزرگ زبان آموزان، پیدا کردن آموزشگاهی بسیار خوب جهت یادگیری زبان است.

شاید چندان سخت به نظر نرسد، اما این روزها تبلیغات آنقدر زیاد شده که نمی‌توان درست تصمیم گرفت که کدام آموزشگاه زبان بهتر است؟ شاید بهترین نکته برای پیدا کردن یک آموزشگاه معتبر، سوال پرسیدن از زبان آموزان آن آموزشگاه است. اما در کل، علاوه بر نظر زبان آموزان و توصیه اساتید، نکات دیگری نیز وجود دارد که در انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب، موثر هستند.

ممکن است خودتان تجربه‌ی شرکت در کلاسی را داشته، چند ترم در یک آموزشگاه زبان شرکت کرده و ترم بعدی به علت اینکه از مدرس خوش‌تان نمی‌آمد، آنجا را ترک کرده باشید. یا از آموزشگاهی زیاد تعریف کرده‌اند، برای ثبت‌نام رجوع می‌کنید ولی هزینه‌ی آن به حدی بالاست که کلاً، زبان آموختن را بوسیده و کنار گذاشته باشید. اما اگر واقعاً قصد دارید، آموزشگاهی مناسب پیدا کرده و با خیالی راحت در آن ثبت‌نام کنید، می‌توانید از نکاتی که در ادامه برایتان بازگو کردیم، بهره ببرید.

رفتار مناسب کارکنان

از همان لحظه‌ی ورود می‌توان رفتار پرسنل را تشخیص داد. اینکه از همان ابتدا از شما با دقت زیادی تایین سطح شده و پرسونل به درستی رفتار کنند، نشان می‌دهد که در ادامه نیز از آموزش در این آموزشگاه راضی خواهید بود. یعنی در ادامه، با مدرسین و مدیران دلسوزی رو به رو هستید که به شما واقعاً زبان می‌آموزند و فقط به پول و هزینه ثبت‌نام فکر نمی‌کنند.

تعیین سطح را جدی بگیرید

اگر در تعیین سطح، بیشتر سعی می‌شود تا سطحتان را پایین تر از حد معمول جلوه دهند و شما را در کلاس‌های سطح مبتدی تری ثبت نام کنند، خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردید ثابت کرده‌اند که بیشتر از آنکه به فکر شما باشند، به فکر پول کلاس‌ها هستند. بعد از تعیین سطح، حتماً راجع به منابع تدریس نیز سوال بپرسید. اگر هدف شما از یادگیری زبان، شرکت در آزمون‌های بین‌المللی و سرنوشت ساز مثل آیلس و تافل است، باید در آموزشگاهی شرکت کنید که همین منابع را با دقت بالایی آموزش می‌دهند و آزمون‌هایی مشابه برگزار می‌کنند.

هرچه فضا دلبازتر، یادگیری بیشتر

اگر با فضایی شلوغ که همواره صدای زنگ تلفن و صحبت در آن به گوش رسیده و تردد نیز در آن زیاد است، برخورد کنید، می‌توانید در آرامش به یادگیری زبان بپردازید؟ یا همواره استرس خواهید داشت و نمی‌توانید تمرکز کنید؟ فضای آموزشی باید پر از آرامش باشد، آرامشی که شبیه اتاق خانه‌ی زبان آموز است. نور خوب، امکانات گرمایشی و سرمایشی، پذیرایی مناسب در بوفه، میز و صندلی سالم و اتاق‌هایی تمیز از جمله مواردی محسوب می‌شوند که یک آموزشگاه خوب باید دارا باشد.

روش تدریس چگونه است؟

بعد از شرکت در کلاس‌ها، می‌توانید تشخیص دهید که آیا امکان تمرین و تکرار و فعالیت زبان آموزان نیز وجود دارد یا درس‌ها مثل یک ربات تدریس می‌شود؟ اگر کلاس، کلاسی پویا باشد، امکان یادگیری زبان برای شما بالاتر خواهد رفت و زبان را در محیطی جذاب تر فرا خواهید گرفت.

خاطره سازی با حواس پنج گانه و در مراحل بالاتر، با فیلم‌ها، تصاویر و موزیک ویدیوها از جمله مواردی هستند که به یادگیری شما کمک می‌کنند. استفاده از اساتیدی مجرب و حرفه‌ای در این زمینه نیز تاثیر گذار است. این موارد را می‌توانید از طریق زبان آموزان همان آموزشگاه چک کنید.

ارائه پروژه‌های جذاب، استفاده از ابزار مختلف یادگیری و برگزاری امتحانات open book‌که طبق استاندارد های بین المللی است، از مواردی محسوب می‌شود که آموزش در یک آموزشگاه را جذاب تر می‌سازد.

هرچه تعداد شعبه‌ها بیشتر، اعتبار مجموعه بالاتر

طبیعتاً اگر در یک آموزشگاه گمنام ثبت نام کنید ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید که در یک آموزشگاه شناخته شده و معروف مواجه نخواهید شد. اگر تعداد شعبه‌های یک برند، بالا باشد، یعنی در کارش موفق بوده و سطح کار بالایی دارد. به سایت آن آموزشگاه نیز سر بزنید و امکانات آموزشی آنلاین آن را چک کنید.

آموزشگاه زبان ایرانمهر در این راستا تلاش کرده تا علاوه بر آموزش‌های حضوری در هر بیست و دو شعبه، آموزش‌های آنلاینی از طریق سریال‌ها و پادکست‌ها و مقالات ارائه دهد. با رجوع به پیج این آموزشگاه در اینستاگرام، می‌توانید از سریال‌ها بهره برده و سطح زبان خود را بالاتر ببرید. حتی اگر در کلاس ها ثبت نام نکرده باشید.

آموزشگاه زبان ایرانمهر، با ۱۱۵ دوره آموزشی در سطوح مختلف و ۲۲ واحد آموزشی در سراسر تهران و کرج، امکان دسترسی و آموزش را برای ساکنین تهران و کرج فراهم کرده و همچنین علاوه بر زبان بین‌المللی انگلیسی، سایر زبان‌ها نظیر زبان آلمانی، فرانسوی، ترکی استانبولی و اسپانیایی که زبان‌های پرکاربردی هستند را با کیفیت بالایی آموزش می‌دهد.

دوره‌های آموزشی برای سنین مختلفی در نظر گرفته شده و از لحاظ تخصصی، ایرانمهر این افتخار را داشته تا رتبه‌ی دوم را در برگزاری کلاس‌های TESOL دریافت کند. استفاده از اساتید بومی انگلیسی زبان یکی از مواردی است که به آن می‌توان اشاره کرد.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

افزودن نظر