پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: به نظر می‌رسد بهترین راه آن است که ارز حذف شود و در مقابل، یارانه نقدی به دهک‌های پایین جامعه اختصاص یابد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مسعود خوانساری در پاسخ به این سوال که ارزیابی او درباره تصمیمی که قرار است در جلسه روز پنجشنبه در موضوع تکلیف باقی ماندن یا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته شود، چیست اظهار کرد: من نمی توانم نتیجه این جلسه را پیش بینی کنم، ولی معتقدم بهترین راه آن است که ارز در کشور، قیمت واقعی خودش را پیدا کند، ولی نگرانی این هست که طبقه محروم و دهک های پایین از این راه آسیب ببینند.
رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بهترین راه برای جلوگیری از آسیب به دهک های پایین، دادن یارانه نقدی به آن ها است ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در این بخش وجود داشت آن بود که واردات انجام شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی به قیمت ۴۲۰۰ تومان به دست مردم نمی رسید و به نظر می رسد باید این ارز حذف شود و در مقابل، یارانه نقدی به دهک های پایین جامعه اختصاص یابد.
وی تاکید کرد: با حذف ارز دولتی، هم تولید در کشور به راه می افتد و هم فساد از بین می رود و در مقابل با پرداخت یارانه نقدی، مشکلات طبقات پایین جامعه نیز جبران می شود.

افزودن نظر