مذاکره فیات کرایسلر برای ادغام با رنو

مذاکره فیات کرایسلر برای ادغام با رنو
دو منبع آگاه خبر دادند که فیات کرایسلر و رنو در حال مذاکره برای یک ادغام جامع جهانی هستند که می‌تواند برخی از ضعف‌های اصلی هر دو خودروساز را از بین ببرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، دو منبع آگاه خبر دادند که فیات کرایسلر و رنو در حال مذاکره برای یک ادغام جامع جهانی هستند که می تواند برخی از ضعف های اصلی هر دو خودروساز را از بین ببرد.
این منبع آگاه گفت: مذاکرات در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. پیش از این هم فایننشال تایمز گزارش داده بود که فیات کرایسلر و رنو در حال مذاکراتی برای ایجاد روابطی گسترده هستند تا بتوانند با چالش های ساختاری پیش روی صنعت خودروی جهان، روبرو شوند.
فشار برای ادغام شرکت های خودروسازی با چالش های به وجود آمده از سوی الکتریکی سازی، مقررات محدودکننده آلودگی و تکنولوژی های تشنه سرمایه گذاری برای خودرو های خودران و به هم متصل، به حداکثر رسیده است.
ارزش بازار دو شرکت فیات کرایسلر و رنو، روی هم ۳۳ میلیارد یورو (معادل ۳۷ میلیارد دلار) است و روی هم رفته سالانه ۸.۷ میلیون خودرو به فروش می رسانند. به جز بزرگ تر شدن بازار این شرکت ها، ادغام می تواند برخی از کاستی ها و معایب هر دو خودروساز را از بین ببرد.
فیات کرایسلر دارای بازار بسیار پرسود وانت های بزرگ و برند جیپ در آمریکای شمالی است، اما نتوانسته است خود را با قوانین آینده آلایندگی دی اکسید کربن سازگار کند.
رنو در مقابل، یک پیشتاز در صنعت خودرو های الکتریکی و موتور های کم مصرف می باشد، اما با وجود حضور قدرتمند در بازار های در حال ظهور، نتوانسته است در آمریکا موفق باشد.

افزودن نظر