چرا برچسب لیبل در میزان فروش موثر است ؟

چرا برچسب لیبل در میزان فروش موثر است ؟
در طراحی لیبل، محتوای درون بسته بندی، حرف اول را میزند. ممکن است یک لیبل برای یک محصول مناسب و حرفه ای باشد اما با همان کیفیت در برای محصول دیگر لقمه دندان گیری به حساب نیاید.

تا بحال چند بار محصور ویترین وسوسه انگیز مغازه و فروشگاه شده اید که قصد خرید از آن را نداشتید؟ از نگاه یک تولیدکننده، ویترین به چه بخشی اطلاق می شود؟ ویترین یک تولیدکننده کالا، بسته بندی محصول است؛ اگر در چند قدمی تولید محصول یا کالای خاصی هستید، احتمالا دغدغه نوع بسته بندی بر ذهنتان سایه انداخته است. اولین قدم شما در بازاریابی موفق محصولتان، نوع بسته بندی است. حتما گوشتان پر شده از مزیت بسته بندی های خلاقانه و جایگاه بسته بندی در میزان فروش.

همه چیزهایی که شنیده اید و تحقیق کرده اید درست! اما ما میخواهیم از سبک ترین و کوچکترین عضو بسته بندی صحبت کنیم که زمزمه های ضرورتش به تازگی فراگیر شده است و کم کم مزیت رقابتی اش در بوق و کرنا می شود…

لیبل!

اگر زیر و بم بسته بندی محصول را بگردید، هیچ بخش کوچکی پیدا نمیکنید که مانند لیبل حاوی پیام مهم و تاثیرگذاری باشد. اگر بخواهیم از جنبه های روانی و بازاریابی و اقتصادی میزان مزیت محصول لیبل دار را بررسی کنیم مثنوی هفتاد من می شود که از حوصله شما خارج است اما به طور خلاصه میتوان این بخش کاربردی را زیر ذره بین گذاشت و پرونده سودهی تولیدات شما را مختومه کرد :

آیا لیبل واقعا مهم است؟

بله مهم است . چندوقتی است که لیبل مورد توجه دست اندرکاران صنعت قرار گرفته است؛ گول ظاهر ساده و کوچکش را نخورید، هویت و ماهیت محصول، نمک پرورده این برچسب نیم وجبی می باشد. سرنخ مزیت لیبل را باید از کف بازار دنبال کنیم. شرکت ها و کمپانی ها مدام در حال رقابت اند؛ آنهم نه هر رقابتی، یک رقابت فوق العاده سازنده و تنگاتنگ ! پروسه برندینگ هم نور علی نور است و به شکل جدی دنبال می شود و خلاصه امر اینکه همه در تب و تاب فتح قله موفقیت اند .

تا چندسال پیش حتی مقوله بسته بندی هم حائز اهمیت نبود، چه برسد به لیبل که عضو کوچکی از خانواده بسته بندی است. اما در حال حاضر غوغایی به پا شده است که بیا و ببین.

امروزه بخش عمده ای از مسئولیت جذب مشتری از طریق بسته بندی، به همین عضو کوچک واگذار شده است. در واقع علاوه بر این بسته بندی باید زبان گویا و وسوسه کننده ای داشته باشد، نیاز است که لیبل هم در انتقال سریع تر پیام وارد عمل شود.

چرا برچسب لیبل در میزان فروش موثر است ؟

ویژگی های کلیدی یک لیبل حرفه ای :

در طراحی لیبل، محتوای درون بسته بندی، حرف اول را میزند. ممکن است یک لیبل برای یک محصول مناسب و حرفه ای باشد اما با همان کیفیت در برای محصول دیگر لقمه دندان گیری به حساب نیاید.

 1. لیبل را با بستر تبلیغاتی اشتباه نگیرید:
  اگر میخواهید مشتری‎تان را سفت بچسبید و دو دستی به رقیبتان تقدیم نکنید، بهتر است اطلاعات مندرج روی لیبل عین حقیقت باشد؛ کافیست یکبار زیرآبی بروید و مشتری شصتش خبردار شود تا اگر کلاهش هم سمت شما افتاد به شما مراجعه نکند. این مورد به حدی مهم است که برخی صاحب نظران معتقدند طراحی گرافیکی لیبل نباید اغراق آمیز و حاوی پیام های بی ربط باشد!
 2. روحیات کاربران محصول، اصلی ترین سرنخ فروش شماست :
  همان اول بسم الله رده سنی مخاطبان خود را تعیین کنید. ممکن است محصول مورد نظر شما شامپو باشد که برای هر رده سنی، طراحی خاص خودش را می طلبد. اگر طراحی شامپوهای مردانه روی شامپو های بچه پیاده شوند، کودکان به هیچ عنوان گوشه چشمی به آن نشان نمیدهند و به هر دری بزنید، حاضر به استفاده از آن نخواهند بود . این یعنی شما باخته اید.
 3. تناسب بین طراحی بسته بندی و طراحی لیبل :
  ماجرا کمی پیچیده شده است اما نگران نباشید. در این مورد دو راه پیش روی شماست. اول اینکه با خیال آسوده همه بخش های چاپ لیبل را به تیم قاصدک بسپارید و دست روی دست بگذارید یا خودتان شخصا نظارت بر ماجرای کیفیت سنجی را عهده دار شوید .
  سبک طراحی بسته بندی و با سبک لیبل باید در تناسب کامل باشد. در واقع این دو یک روح در دو جسم هستند که کمی تفاوت عملکرد دارند .
 4. طراحی اصولی :
  سه مورد از موثرترین فاکتورهای طراحی طراحی و چاپ لیبل ، رزولوشن حداقل 300 پیکسلی، سیستم رنگی با مود CMYK و توجه به ضخامت حاشیه امن می باشد . تیم چاپ قاصدک علاوه بر ارائه خدمات طراحی لیبل ارزان، تمام اصول چاپ ارزان لیبل را بی چک و چانه پیاده سازی میکنند.
 5. حاشیه امن، ساده اما تاثیر گذار :
  از تاثیر فاکتوری به نام حاشیه امن غافل نمانید. از آنجا که لیبل میزبان اطلاعات متنوعی از جمله لوگو، توضیحات، قیمت و تصویر می باشد، در نظر گرفتن حاشیه امن باعث می شود در لیبل بعد از چاپ شلم شوربا به راه نیوفتند و اطلاعات مندرج به هم ریخته نشوند.
 6. مقاومت آب و هوایی لیبل :
  وضوح، شفافیت و دوام رنگ ها در لیبل ها همان چیزی است که اگر مورد کم لطفی قرار بگیرد، هرچه در گام های قبلی رشته کرده باشید را پنبه میکند. اگر جنس روکش لیبل مرغوب نباشد، سرنوشتتان شامل حال افرادی میشود که جوجه شان را آخر پاییز میشمارند؛ دقیقا بعد از آنکه در معرض هوا و نور خورشید قرار بگیرند. راستش را بخواهید حصول اطمینان از این موضوع کمی مشکل است و یک کاردان میطلبد. بازهم تاکید کنم قاصدک مجری چاپ لیبل ارزان و با کیفیت است یا خودتان میدانید ؟

افزودن نظر