بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه آزاد/ایجاد ۳ کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش‌بنیان» و «ارزیابی»

با اشاره به ایجاد سه کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش‌بنیان» و «ارزیابی» برای بررسی طرح‌های دانش‌بنیان دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد با تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان می‌تواند به یکی از رسالت‌های اصلی خود که توسعه امور دانش‌بنیان است، دست یابد.

60 میلیارد ریال روغن خوراکی قاچاق در البرز کشف شد

کرج - رییس پلیس اگاهی فرماندهی انتظامی البرز گفت: ماموران پلیس این استان با شناسایی 2 کارگاه غیرمجاز بسته بندی روغن خوراکی مقادیری روغن قاچاق را به ارزش 60 میلیارد ریال کشف و ضبط کردند.

سرویس آیگپ برای ماه رمضان

پیام رسان بومی آیگپ به وسیله بات سرویس ویژه‌ای برای ماه مبارک رمضان طراحی کرده است.

دلار به کانال 13 هزار تومانی سقوط کرد

نرخ دلار امروز (دوشنبه) در صرافی های بانکی با حدود 800 تومان کاهش به 13 هزار و 800 تومان و هر یورو با 700 تومان کاهش به 15 هزار و 700 تومان رسید.
اختلاف ۷ میلیاردی آمار دو نهاد اقتصادی

آمار جدید هم شکاف‌ ارز صادراتی را پر نکرد!

پس از اعلام آمار بازگشت ارز صاداتی توسط رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد نیز طی سومین مرحله رقم جدید بازگشت ارز صادراتی به کشور را به روز و اعلام کرد که بر این اساس حدود هفت میلیارد دلار فاصله…

تصفیه خانه یک واحد تولیدی در چرمشهر فعال شد

مشهد- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: یک واحد تولیدی چرم در شهرک صنعتی چرمشهر برای نخستین بار اقدام به راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب به منظور بازچرخانی آب و استفاده مجدد از آن کرد.
درپی تغییر قیمت‌گذاری و برقراری معاملات پایاپای

احتمالا خواستگار نفت بورسی زیاد می‌شود

فردا برای دهمین بار نفت خام سبک ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود که باتوجه به تغییر شیوه نامه‌ عرضه این محصول که نحوه قیمت‌گذاری را تغییر داده و تخفیف مشتری شفاف شده و همچنین قابلیت معاملات پایاپای…

گام مثبت اصلاحی در بسته انتقال ارز حاصل از صادرات

یک کارشناس اقتصادی ضمن مثبت ارزیابی کردن حذف سقف‌های صادراتی در بسته انتقال ارز گفت: اصرار بانک مرکزی به فروش 50 تا 60 درصد از ارز حاصل از صادرات در نیما منطقی نیست زیرا اگر صادرکننده یکی از 5 روش…

شاخص بورس تحت تاثیر اخبار مثبت است

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس این روزها متاثر از تصمیمات و اخبار خوب دولت و مصوباتی که از طرف مجلس منتظر تایید شورای نگهبان است، بوده و انتظار داریم که بازار سرمایه از این خبر بهره کافی را ببرد.

گرانی کم‌سابقه سنگ آهن در بازار جهانی

بهای معاملات آتی سنگ آهن چین پس از ثبت بزرگترین رشد هفتگی در یک ماه و نیم اخیر، روز دوشنبه به روند صعودی خود ادامه داد و به بالای ۱۰۰ دلار در هر تن رسید.

چین: آمریکا هزاران فرصت شغلی را به خطر انداخته است

پکن- شرکت مخابراتی هواوی چین با صدور بیانیه ای به آمریکا هشدار داد اقدام آن کشور در ممنوع و محدود کردن دسترسی به بازار آمریکا، شرکت های آمریکایی و هزاران فرصت شغلی در آن کشور را به مخاطره انداخته است.

نرخ شکنی به صنعت بیمه آسیب می زند

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: نرخ شکنی، آسیب های جدی بر پیکره صنعت بیمه وارد می‌آورد. شرکت‌های بیمه باید در اقدامی هماهنگ و در تعاملی سازنده از ارائه نرخ های غیر فنی پرهیز کنند.
رییس کل بیمه مرکزی:

بیمه مرکزی نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد

مساله نرخ شکنی در صنعت بیمه در واقع به پذیرش قراردادهایی با ارزش بسیار کمتر از ریسک قبول شده اشاره دارد. در این رابطه رئیس کل بیمه مرکزی با انتقاد از نرخ‌شکنی ها در صنعت بیمه از شرکت‌های بیمه خواست…

نرخ رسمی 12 ارز کاهش یافت

بانک مرکزی امروز (دوشنبه) قیمت 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای 23 ارز افزایش، نرخ 12 ارز ثابت و قیمت 12 واحد پولی از جمله یورو کاهش داشت.
عضو این خبرخوان RSS شوید