رئیس کل بانک مرکزی:

بانک‌ها نرخ سود علی‌الحساب را رعایت کنند/ از فعالیت شبه‌بانکی خودروسازان جلوگیری شد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت رعایت نرخ سود علی‌الحساب مصوب، به برنامه این بانک برای ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی اشاره کرد و گفت: پیش‌نیاز اجرای این برنامه‌ها، رعایت دقیق مصوبه شورای پول و اعتبار درخصوص…
رئیس شورای تخصصی بسیج اصناف:

ستاد اقتصاد مقاومتی تنها شعار می‌دهد

رئیس شورای تخصصی بسیج اصناف گفت: در چند سالی که ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت ایجاد شده در عمل کاری انجام نشده و دولت تنها شعار اقتصاد مقاومتی می‌دهد و هر روز شاهد کاهش توان تولیدکنندگان هستیم.
سازمان بورس اعلام کرد؛

پرداخت ۴۶ میلیارد تومان سود نقدی بابت اقساط سهام عدالت

طرح توزیع سهام عدالت از سال ۸۵ تاکنون در کشور در حال اجرا است و بر اساس قانون تا کنون درصدهای متفاوتی از سهام ۶۰ شرکت در سبد سهام عدالت تحت عنوان شرکتهای سرمایه‌پذیر قرار گرفته است.
مهار موانع اجرای سود بانکی

دیگر سود بالای ۱۵ درصد نخواهید دید!

آن طور که رئیس کل بانک مرکزی از برداشته شدن موانع اجرای سودهای مصوب شورای پول و اعتبار سخن گفته و با توجه به اولتیماتوم اخیر وی در رابطه با رعایت سودهای علی‌الحساب و زمانی که برای پایان به بی‌نظمی‌های…
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور مطرح کرد؛

فرش قرمز بازار سرمایه برای ایده‌های نو

راه‌اندازی صندوق‌های جسورانه از جمله اقداماتی است که درراستای تفاهم نامه سازمان بورس و معاونت علمی ریاست جمهوری کلید خورد تا تامین مالی شرکتهای دانش بنیان از بازار سرمایه کلید بخورد.

آیا FATF تنها نهاد مبارزه با پولشویی در جهان است؟

یک کارشناس ارشد اقتصادی گفت: مبارزه با پولشویی و کاهش ریسک آن در جهان فقط با FATF انجام نمی شود. این موسسه فقط یکی از راهها است که ایران به طرزی غیر عادی به آن اکتفا کرده است.

رشد ارزش یورو سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا را نگران کرد

رشد بی رویه ارزش یورو، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا را نگران کرده است. از ابتدای امسال تاکنون، در پی اعلام سیاست های انقباضی بانک مرکزی اروپا، ارزش یورو در برابر دلار آمریکا ۱۱ درصد افزایش یافته است.
برای کابینه دوم دولت روحانی

زنگنه وزیر نفت ماند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصدی بیژن نامدار زنگنه بر وزارت نفت در دولت دوازدهم با ۲۳۰ رأی موافق دادند.
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد؛

بانکها نرخ سود علی الحساب را رعایت کنند

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم رعایت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار گفت:سود مصوب در واقع حداکثر سود علی الحساب است که براساس پیش بینی بازدهی فعالیت های اقتصادی صورت می گیرد.

سرمایه‌گذاران خارجی هم در بورس تهران ضرر کردند/ زیان ۲ درصدی تا پایان تیر

یک مقام مسئول با اشاره به این که سرمایه‌گذاران خارجی در ۳۶ صنعت بورس تهران حضور دارند گفت: ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در پایان تیرماه جاری نسبت به ابتدای امسال، ۲ درصد کاهش یافته است.
اعتبار یک "برند" روی طلای سیاه ایران

ماجرای دوراهی وسوسه‌انگیز رییس‌جمهور در صنعت نفت

رییس جمهور در دو راهی انتخاب وزیر جوان برای وزارت نفت و انتخاب مجدد زنگنه برای این وزارت خانه، زنگنه را برگزید تا صنعت نفت کشور نه تنها از تجربه زنگنه بهره مند شود، بلکه سایه نام وی برای جذب…

اظهارات موافقان و مخالفان وزیر نیرو/ پاسخ بیطرف به ابهامات سدسازی/ مهار آب‌های سطحی برنامه قبل و بعد از انقلاب بود

در جلسه علنی امروز مجلس در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو، موافقان بیطرف او را فردی متخصص با توجه ویژه به مسائل زیست محیطی و تالاب‌ها دانستندو برعکس مخالفانش، بیطرف را به دلیل به نداشتن برنامه برای حل مشکلات آب…

نرخ سود سپرده های بانکی ثابت ماند/ یکساله 15درصد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم رعایت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار در شبکه بانکی گفت: این نرخ، حداکثر سود علی الحساب است که بر اساس پیش بینی بازدهی فعالیت های اقتصادی محاسبه می…

قطعه سازان خودرو پاکستانی به ایران می‌آیند

رئیس اتحادیه تولید کنندگان قطعات و لوازم جانبی خودرو پاکستان اعلام کرد که هیئتی از قطعه سازان پاکستانی در آینده نزدیک برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش فنی دو کشور به ایران سفر خواهد کرد.
/یادداشت اقتصادی/

"سخاب" وصله‌ای ناجور برای بازار سرمایه

در پایان سال ۹۴ بود که دولت یازدهم پس از اخذ مصوبات لازم، اقدام به انتشار اوراق مشارکت طرح‌های عمرانی خود جهت پرداخت مطالبات معوق پیمانکاران کرد.
عضو این خبرخوان RSS شوید