فرانکو زفیرلی؛‌ یک عمر در قاب تصویر

فرانکو زفیرلی به احزاب سیاسی به دیده کنایه می‌پرداخت و فیلم‌ها و اپرهایی خیره‌کننده می‌آفرید. نگاهی به گذشته دوران حرفه‌ای او در نقش کارگردان فیلم رومئو و ژولیت و رام کردن زن سرکش و اپرای توسکا داشته باشیم.

رد پای "جوان‌گرایی" در جشنواره فیلم‌ کوتاه "نهال"

در زمانه‌ای که جوانان توانسته‌اند در علوم مختلف قدرت و توانایی خویش را ثابت کنند، آیا این مسئله در سینما هم رخ می‌دهد؟ به بهانه جشنواره فیلم کوتاه «نهال» به این موضوع می‌پردازیم.

برای پاریس با عشق

فیلم بسیار محبوب با بازی آدری توتو تبدیل به یک موزیکال شده است. مادلین گیرلینگ تشریح می‌کند که چگونه سبک تازه‌ای برای تطبیق روح اثر یافته است.

کبوترهای غایب/کبوترهای حاضر

«وقتی کبوترها ناپدید شدند» می‌توانست تلنگری به وضعیت ایران باشد؛ اما چنین نمی‌شود. در عوض نمایش به نفع پویایی فُرم و اجرا مسیری را طی می‌کند که در آن داستان‌گویی برجسته شود.

«نابرابری برای همگان» در شبکه مستند؛ روایتی از افزایش نابرابری اقتصادی در آمریکا

مستند «نابرابری برای همگان» نتیجه پژوهش‌های رابرت رایش، استاد دانشگاه هاروارد پیرامون افزایش نابرابری اقتصادی در آمریکا است که روز جمعه ساعت ۱۶ به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

رونمایی از پوستر "کارت پرواز"

همزمان با نزدیک شدن به اکران فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی از پوستر فارسی این فیلم رونمایی شد.

زلر در ایران می‌تازد

در حالی که تماشاخانه ایرانشهر به زودی میزبان دو نمایش به قلم فلوریان زلر می‌شود، این نویسنده فرانسوی گویا به مهمترین شخصیت تابستان ایران بدل می‌شود.
عضو این خبرخوان RSS شوید