روابط عمومی ها نقش تعیین کننده در افزایش آگاهی جامعه دارند

روابط عمومی ها نقش تعیین کننده در افزایش آگاهی جامعه دارند
اصفهان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت : بدون تردید روابط عمومی ها و رسانه های جمعی، به عنوان دو کانون مهم نظام ارتباطی و اطلاع رسانی نقش تعیین کننده ای در افزایش آگاهی های عمومی جامعه و رشد فرهنگی و تنویر افکار عمومی بر عهده دارند؛

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حجت الاسلام محمدعلی انصاری روز پنجشنبه به مناسیب روز ملی ارتباطات و روابط عمومی افزود: در عصر حاضر اگر نگوییم ارتباطات اولین عنصر و اساسی ترین اصل مورد نیاز بشر است، اما به جرأت می توان گفت یکی از بنیادی ترین دانش ها و مهمترین عوامل پیشرفت انسان امروزی و شالوده و زیربنای سایر علوم قرن حاضر است.


وی خاطرنشان کرد : نقشی که در رشد فرهنگ و آداب و رسوم مردم جامعه با معرفی الگوهای عملی رفتاری ایفا می کنند و زمینه کنش ها و واکنش های اجتماعی را رقم می زنند.
انصاری ادامه داد : نهاد روابط عمومی که همواره ارتقای سطح علمی و معرفتی انسان های جامعه را سرلوحه فعالیت های خویش قرار داده با تکیه بر روش ها و ابزارهای خود و با بهره گیری از سایر قالب های اطلاع رسانی و با خلق و تولید پیام های موثر، سهم عمده ای در رشد آگاهی های مردم دارد.
به گفته وی روابط عمومی اگر به عنوان یک مسئولیت اجتماعی به این موضوع بنگرد بدون شک در زمره تاثیرگذارترین نهادهای فعال اجتماع قرار خواهد گرفت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تصریح کرد : وظیفه ای که آن را باید رسالتی فراتر از وظایف و ماموریت های سازمانی خود داشته و پرده از بخش دیگری از کارکردهای اجتماعی خویش بردارد.
م/س 6026/

افزودن نظر