وزارت آموزش پرورش اردوی مقابله با بلایای طبیعی اجرا می کند

وزارت آموزش پرورش اردوی مقابله با بلایای طبیعی اجرا می کند
کرج - مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح اردویی مقابله با بلایای طبیعی برای دانش آموزان در قالب اردوهای درون و برون استانی اجرا می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، علی رمضانی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج با اشاره به اینکه طرح جامع تحول در نظام اردوهای دانش‌آموزی در دستور کاری قرار گرفته است، افزود: درقالب این طرح دانش‌آموزان با نکات آموزشی و ایمنی در برابر بروز بلایای طبیعی در اردوها آشنا می‌شوند.


وی با بیان اینکه پس از اعمال نظرات دستگاه‌ها و جمع بندی نظرات از این طرح رونمایی می‌شود ، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید در بحث آموزش نیروی انسانی در شرایط خطر برنامه داشته باشد.
رمضانی تصریح کرد: سلامت جسمی و روحی دانش آموزان یک موضوع بسیار مهم است که در این طرح به دنبال تربیت نیروی ماهر برای شرایط بحران در قالب اردو هستیم.
وی یادآورشد: وجود یک میلیون فرهنگی در آموزش و پرورش ظرفیت خوبی برای مواجه با وضعیت بحرانی است که ضرورت دارد از ظرفیت دستگاه‌ها و سمن ها نیز در این زمینه استفاده کنیم.
وی ادامه داد: در کانون های فرهنگی تربیتی 22 انجمن با چهار میلیون نفر عضو فعالیت دارند که باید در بحث مهارت های اردویی از این فرصت استفاده کیفی کرد.
14 میلیون دانش آموز در مدارس کشور مشغول تحصیل هستند.
2819/ 6155

افزودن نظر