کرمانشاه به قطب گردشگری سلامت غرب کشور تبدیل می شود

کرمانشاه به قطب گردشگری سلامت غرب کشور تبدیل می شود
کرمانشاه- مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: با اتمام پروژه مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه این استان به قطب گردشگری سلامت غرب کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، امید قادری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، این مرکز را در غرب کشور بی نظیر توصیف کرد و گفت: برای فراهم کردن شرایط تکمیل پروژه با همه توان حمایت می کنیم.


او ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه کرمانشاه به قطب گردشگری سلامت در غرب کشور تبدیل خواهد شد.
این مسئول تصریح کرد: با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق سالانه بیماران متعددی از این کشور برای درمان از طریق مرزهای استان وارد کشور می شوند اما متاسفانه بنا به دلایل متعدد از جمله نبود امکانات خاص گردشگری سلامت به استان های دیگر مراجعه می کنند.
قادری با بیان اینکه توسعه گردشگری سلامت از جمله برنامه های محوری این اداره کل است، افزود: با توجه به این ظرفیت تکمیل و تجهیز پروژه گردشگری سلامت شهر کرمانشاه ضروری و نیاز به حمایت همه مسئولان امر دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، اهمیت این پروژه را به لحاظ ارزآوری، ایجاد اشتغال و تمرکز زدایی بسیار مهم توصیف کرد و گفت: امیدواریم برای اختصاص تسهیلات لازم به این پروژه همراهی و همکاری لازم در سطح استان و کشور صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران پروژه تا کنون نزدیک به 22 میلیارد تومان هزینه کرده اند، که در صورت اختصاص تسهیلات تا پایان 98 ساختمان تکمیل و آماده تجهیز می شود.
مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه در ابتدای بلوار طاق بستان با مشارکت 37 تن از پزشکان استان در 14 طبقه با 65 درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.
این پروژه بیمارستانی با رویکرد گردشگری سلامت به عنوان یک مرکز با طراحی لوکس با امکاناتی از جمله هتل، گیم سنتر، صرافی، دفتر خدمات گردشگری، فروشگاه های عرضه صنایع دستی و... در راستای توسعه توریسم درمانی استان احداث می شود.
این پروژه با 270 نفر اشتغال مستقیم می تواند نقش بسزایی در ارزآوری، اشتغال زایی، تمرکز زدایی و توسعه توریسم درمانی استان خواهد داشت.
8066/7447

افزودن نظر