برگزاری کارگاه‌های آموزشی جشنواره رادیو با حضور برنامه‌سازان خارجی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی جشنواره رادیو با حضور برنامه‌سازان خارجی
کارگاه آموزشی ششمین اجلاس جهانی صدا با عنوان « جلوه‌های صوتی زیست بوم زندگی شهری در رادیو » برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، سالن شیخ مفید مرکز همایش های صدا و سیما روز دوشنبه دوم اردیبهشت میزبان اندیشمندان و میهمانان داخلی و خارجی علم ارتباطات و رسانه بود.

در این کارگاه آموزشی خانم « فلاویا وینیا» به عنوان مدرس کارگاه، تجربیات پروژه خود را در رادیو محلی کشور رومانی برای شرکت کنندگان در کارگاه تشریح کرد.

فلاویا وینیا معتقد است: تهیه جلوه های صوتی زیست بوم زندگی شهری و گنجاندن آن در برنامه‌سازی رادیو، شیوه‌ای جذاب برای تولید برنامه‌های رادیویی شهری است.

زیبایی‌شناسی کلام در «رادیو و فرهنگ»

کارگاه آموزشی ششمین اجلاس جهانی صدا با عنوان « رادیو و فرهنگ » برگزار شد.

این کارگاه آموزشی با حضور دکتر مجید شریف خدایی از دانشگاه صدا و سیما، دکتر منوچهر دانش پژوهان از دانشگاه فارابی، خانم دکتر هیدا بابازین از مدیران رادیو مالزی، دکتر ظهیر احمدی، حمزه علی محمدی، پریا جمالیان و محمدامین دلنوازان به عنوان پژوهشگر و دیگر علاقه مندان حوزه رادیو برگزار شد.

نقش رادیو در انسجام ملی، هویت ملی و زبان فارسی، نقالی و گویندگی در رادیو، زبان گفتار و محاوره در رادیو و زیبایی شناسی در رادیو از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

در این پنل، دکتر هیدا بابازین از موفقیت‌های رادیو اف ام مالزی در جذب مخاطبان و شنوندگان گفت و درباره چگونگی بازنشر تولیدات شنیداری در فضای چندرسانه‌ای توضیح داد.

گزارشگری در وضعیت تروما 

کارگاه آموزشی « رادیو و فرهنگ » در ششمین اجلاس جهانی صدا با استقبال پژوهشگران و فعالان رسانه‌ای روبرو شد.

در این کارگاه آموزشی موضوعاتی مانند «نقش بازی در تولید تعاملی در رادیو»، « قالب‌های جدید رادیویی در عصر شبکه»، «گزارشگری در وضعیت تروما»، «ظرفیت موسیقی محلی در برنامه‌سازی با حضور و ارائه استادان و پژوهشگرانی از جمله محمد اخگری، مجید شریف خدایی، زهرا صفائیان، معصومه اسماعیل‌نژاد، مجید محمدی، سهیل ایزدی، آیت نتاج و بسیاری دیگر از اهالی رسانه مطرح شد.

انتهای پیام/ 

افزودن نظر