فرهنگستان هنر با 24 عنوان کتاب جدید به نمایشگاه کتاب می‌آید

فرهنگستان هنر با 24 عنوان کتاب جدید به نمایشگاه کتاب می‌آید
انتشارات فرهنگستان هنر با بیش از 500 عنوان کتاب و 24 عنوان کتاب جدید در سی‌ودو‌مین نمایشگاه کتاب تهران پذیرای هنردوستان است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، افشین شیروانی، مدیرعامل مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری(متن)، درباره فعالیت‌های این مؤسسه و چگونگی حضور انتشارات فرهنگستان هنر در سی‌ودو‌مین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توضیح داد.


مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر درباره فعالیت موسسه تحت سرپرستی خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: مؤسسه متن با بیش از 500 عنوان کتاب در نمایشگاه امسال حاضر است که از این میان، 24 عنوان کتاب، چاپ جدید است و 13 عنوان تجدید چاپ. تعدادی از کتاب‌ها نیز ویراستی جدید از آثار قبلی فرهنگستان هنر است.
شیروانی در مورد موضوعات این کتاب‌ها بیان داشت: کتاب‌های جدید فرهنگستان هنر، با موضوعات و رویکردهای مختلف هنری، همراه است که در نمایشگاه امسال به دست خوانندگان کتاب‌های تخصصی هنر و پژوهشگران این حوزه خواهد رسید.
او درباره مخاطبان کتاب‌های فرهنگستان هنر گفت: کتاب‌های فرهنگستان هنر، دو دسته مخاطب دارد؛ دسته‌ اول را مخاطبان دانشگاهی و پژوهشگران رشته‌ها و حوزه‌های مختلف هنر، تشکیل می‌دهند و دسته دوم، مخاطبانی هستند که برای دانستن بیشتر، سری هم به کتاب‌های هنری می‌زنند و گاهی هم کتاب‌های هنری را در سبد مطالعاتی خود قرار می‌دهند.
مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر به تعدادی از کتاب‌های تازه منتشرشده موسسه متن در سی‌ودو‌مین نمایشگاه کتاب تهران، اشاره کرد: «گُتاری در قابی دیگر، کریستوا در قابی دیگر، مروری بر آثار استاد شباهنگی، شمایل‌نگاری صور نجومی در آثار هنر اسلامی، زیبایی نزد روزبهان، قفلهای دستساز آذربایجان، مجموعه مقالات هنر و اخلاق و کتاب دسترنج از جمله آثار تازه تالیف موسسه متن هستند.
افشین شیرانی همچنین 5 عنوان کتاب جدید نظریه و مطالعات پرفرمنس، مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (1)، مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (2)، هنرهای زیبای چین و فرهنگ نمادهای چین را کتاب‌هایی معرفی کرد که موسسه متن با همکاری پژوهشکده هنر وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر کرده‌ است.
مدیرعامل موسسه متن درباره شاهنامه مصور ابراهیم سلطان گفت: 25 اردیبهشت ماه به مناسبت روز گرامیداشت فردوسی بزرگ، مراسم رونمایی از این اثر ارزشمند برگزار خواهد شد؛ ولی این کتاب در نمایشگاه کتاب نیز به دست اهالی صاحب ذوق فرهنگ خواهد رسید.
مدیرعامل انتشارات فرهنگستان هنر، در پایان اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال، تخفیف20 تا 30 درصدی برای عموم در نظر گرفته شده است و مؤسسه متن از همه پژوهشگران و علاقه‌مندان به کتاب‌های هنری دعوت می‌کند تا در غرفه انتشارات فرهنگستان هنر در نمایشگاه کتاب مهمان ما باشند.
انتشارات فرهنگستان هنر، 4 تا 14 اردیبهشت‌ماه 1398، از ساعت 10 تا 20، در بخش ناشران عمومی، سالن شبستان، نبش راهرو 9، غرفه شماره1 پذیرای کتاب‌خوانان است.
فراهنگ ** ٩٠٣١ ** 9053

افزودن نظر