نمایشگاه علمی - پژوهشی دانش آموزان در البرز گشایش یافت

نمایشگاه علمی - پژوهشی دانش آموزان در البرز گشایش یافت
کرج - نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان روز سه شنبه در دبیرستان شهید باهنر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج گشایش یافت.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش البرزدر این آئین گفت: دانش آموزان در طول سال به صورت فردی و تیمی یک ایده را تبدیل به یک طرح پژوهشی و به مرحله اجرا درآورده اند.


ابوالفضل شاه بیگ هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد فرهنگ تحقیق ، تقویت پژوهش و ایجاد باور برای پرداختن به کار های بزرگ عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه در مدارس سمپاد به دنبال کیفیت کارهای پژوهشی هستیم، اظهارداشت: یکی از اهداف ما در این بخش ثبت 10 اختراع فعالیت های دانش آموزی است.
شاه بیگ بیان داشت: دانش آموزان ایده های خود را تبدیل به طرح می کنند و نتایج عملیات پژوهشی که انجام می دهند را تجاری سازی و به بازار عرضه کنند.
وی تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه موجب تقویت روحیه پژوهشگری در بین دانش آموزان و نخبگان علمی در بین دانش آموزان می شود.
شاه بیگ اضافه کرد: در این نمایشگاه دانش آموزان دستاوردهای خود را در 12 محور علمی زیست شناسی، پزشکی، فیزیک، ریاضی، شیمی، سلول های بنیادی، رایانه، نانو، ادبیات، حجاب و عفاف، سبک زندگی اسلامی، محیط زیست و علوم معارف اسلامی به مدت 2 روز به نمایش گذاشتند.
در این نمایشگاه 100 اثر پژوهشی از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان به نمایش درآمد.
در مدارس استعدادهای درخشان البرز چهار هزار و 600 دانش آموز تحصیل می کنند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155

افزودن نظر