مطالعات محور تاریخی شهر کرج در دستور کارمدیریت شهری است

مطالعات محور تاریخی شهر کرج در دستور کارمدیریت شهری است
کرج - رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که مطالعات احیای محور تاریخی این کلانشهر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری البرزبا هدف هویت بخشی به این شهر انجام می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، احد رسولی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از برخی بناهای تاریخی شهر کرج اظهار داشت: محور و بافت تاریخی کرج در سالهای گذشته به فراموشی سپرده شده بود اما از آنجا که این بناهای قدیمی هویت و سرگذشت این منطقه را بازگو و روایت می کنند و در ایجاد احساس تعلق به شهر در بین شهروندان نقش بسزایی دارند لذا باید به آنها توجه ویژه ای مبذول داشت.


وی افزود: سال گذشته جلساتی با معاونت شهرسازی اداره کل میراث فرهنگی استان درخصوص احیای محور تاریخی کرج برگزار شد که مقرر شد در سال 98 مطالعاتِ جامع آن آغاز شود.
رسولی گفت: در همین راستا بازدیدی از کاخ سلیمانیه، مسجد جامع و حمام تاریخی مصباح صورت پذیرفت .
این عضو شورا خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر کرج به دنبال بازتعریف و احیای هویت تاریخی و گردشگری شهر است و بناهایی همچون حمام تاریخی مصباح که روایتگر روزها و دهه های گذشته به نسلِ امروز هستند، نباید به فراموشی سپرده شوند.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه پس از پایان مطالعات به مرحله اجرا خواهیم رسید و هماهنگ با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری البرز حرکت می کنیم، اظهار کرد: فضای مناسبی برای توجه به بناهای تاریخی و مرمت و احیای آنها شکل گرفته است .
رسولی گفت: در گام نخست محور و بافت تاریخی کرج که شامل چهار عنصر اصلی می شود را احیا نموده و در معرض نگاه شهروندان و دوستداران تاریخ قرار دهیم.
وی در پایان از پژوهشگران، محققان و دانشجویانی که موضوع پایان نامه یا تحقیقات آنها در خصوص محور تاریخی کرج یا عناصری همچون حمام تاریخی مصباح، کاخ سلیمانیه، مسجد جامع، پل قدیمی، کاروانسرای شاه عباسی و... است و همچنین تمایل به همکاری برای بازتعریف هویت تاریخی کرج دارند، برای اعلام نظرات خود دعوت به عمل آورد.
7410/ 6155

افزودن نظر