درخشش خوشنویسان ایرانی در یازدهمین دوره مسابقه «ارسیکا»

هنرمندان خوشنویس ایران در یازدهمین دوره مسابقه خوشنویسی ارسیکا در ترکیه درخشیدند و بیشترین رتبه‌ها را در خطوط مختلف خوشنویسی جهان اسلام کسب کردند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفقیت هنرمندان خوشنویس ایرانی را در یازدهمین دوره مسابقه ارسیکا (مرکز تحقیقات فرهنگ، تاریخ و هنر سازمان همکاری اسلامی) ترکیه تبریک گفت. 

سیدمجتبی حسینی در پیامی نوشت: هنرمندان خوشنویس ایران در یازدهمین دوره مسابقه خوشنویسی ارسیکا در ترکیه درخشیدند و بیشترین رتبه‌ها را در خطوط مختلف خوشنویسی جهان اسلام کسب کردند. درخشش ۱۸ هنرمند خوشنویس ایران اسلامی در خط نستعلیق، محقق، ثلث، نستعلیق جلی و کوفی بیانگر ظرفیت و توانمندی هنرمندان خوشنویسی ایران اسلامی در منطقه است که می‌تواند همچنان هویت و فرهنگ ایرانی اسلامی را با پشتوانه ارزشمند گذشته در روزگار امروز بیان کند.

وی در ادامه این پیام نوشته است: در سال‌های اخیر، برنامه‌ها و طرح‌هایی در زمینه هنرهای اسلامی در منطقه و از سوی کشورهای منطقه اجرا شده است اما کسب بیشترین رتبه ها توسط هنرمندان ایران در این رویداد و حتی در خطوطی که خاستگاه ایرانی ندارد؛ حکایت از این دارد که همچنان هنر خوشنویسی در کشور ما بالنده است و ضرورت دارد از این ظرفیت برای حفظ و تقویت جایگاه ایران در منطقه و کشورهای جهان اسلام بهره گرفته شود.

حسینی خاطرنشان کرده است: رویدادها و برنامه هایی با حضور خوشنویسان کشورمان و هنرمندان خوشنویس کشورهای منطقه و جهان اسلام، فرصت‌هایی را برای تعامل بین‌المللی هنرمنان و تقویت جایگاه خوشنویسی ایران فراهم می‌کند. ضرورت دارد نهادهای دولتی و عمومی و تشکل‌های غیردولتی خوشنویسی نیز امکان و توان خود را به دور از فعالیت‌های پراکنده، در راستای حفظ و تقویت اعتبار هنر خوشنویسی ایران اسلامی در منطقه معطوف کنند.

انتهای پیام/

افزودن نظر