توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/970162
مدیر فرهنگسرای خاوران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

توجه به نهاد خانواده محور برنامه‌های فرهنگی ماست/ جوانان بازو‌های اجرایی اهداف ما هستند

توجه به نهاد خانواده محور برنامه‌های فرهنگی ماست/ جوانان بازو‌های اجرایی اهداف ما هستند
قضات لو گفت: تقویت بنیان خانواده‌ها هدف اصلی برنامه‌های ما در سازمان فرهنگی هنری است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

اسماعیل قضات لو مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۵، درباره جشن بزرگ بچه های آفتاب که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد؛ به خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: این برنامه به مناسبت میلاد حضرت مهدی (عج) و به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای خاوران در پردیس تئاتر تهران برگزار شد و ما میزبان حدود ۱۰۰۰ نفر از کودکان و خردسالانی بودیم که از اقصی نقاط شهر در این جشن شرکت کردند.

وی افزود: محور جشن بچه های آفتاب بزرگداشت میلاد حضرت مهدی (عج) بود، اما در خلال برنامه از کودکان محور مقاومت و خردسالان یمنی و افغانی و کودکان شهدای مدافع حرم نیز تقدیر و تشکر کردیم. همچنین در این برنامه به مسئله بسیار مهم سیل که کشور به آن دچار شد، پرداخته و کودکان را به سوی کمک به هم نوعان جلب کردیم.

رئیس فرهنگسرای خاوران در پاسخ به اینکه هدف شما از برگزاری برنامه ویژه کودکان چیست، اظهار کرد: متاسفانه ویژه برنامه های اعیاد و تولد ائمه اطهار برای مخاطب بزرگسال طراحی می شود و توجه به کودکان و خردسالان در این برنامه ها کمتر است، ما به همت دوستان ویژه برنامه نیمه شعبان را مخصوص کودکان برگزار کردیم و اگر پشتیبانی و حمایت ها از این برنامه ها بیشتر باشد، آمادگی این را داریم که در مناسبت های مختلف برنامه های وسیع که مشابه آن در هیچ نقطه ای برگزار نمی شود را در این مجموعه برای کودکان برگزار کنیم.

قضات لو همچنین درباره مهمترین نیاز های فرهنگی منطقه ۱۵ و جنوب شهر گفت: یکی از مهمترین بخش هایی که باید مورد توجه قرار بگیرد، حوزه خانواده است. در کشور ما با توجه به ساختار اجتماعی که دارد نهاد های حامی کودک به معنایی که در کشور های خارجی است، وجود ندارد و اگر ما بخواهیم به کودک توجه کنیم، باید حتما نهاد خانواده را تقویت کنیم.

وی افزود: از طرفی توجه به خانواده به تقویت بنیان خانواده نیز می انجامد و موجب ترویج و تسهیل ازدواج می شود؛ بنابراین یکی از جهت گیری های مدیریتی من در این منطقه توجه به نهاد خانواده است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۵ با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطفی برای تمامی نهاد ها به ویژه نهاد های فرهنگی به شمار می آید اظهار کرد: با توجه به نگاه مقام معظم رهبری برای به کارگیری جوانان، برنامه های ما با تفکر و نیروی جوانان تدوین و اجرا خواهد شد و اگر توفیق خدمت در حوزه فرهنگ و ارزش های انقلابی را داشته باشیم، متولی و بازو های اجرایی این اهداف را جوانان تشکیل خواهند داد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}970162{/gallery}

افزودن نظر