بزرگترین دغدغه‌ام این است که در مسیر اهل بیت(ع) به خلق آثار نقاشی بپردازم

بزرگترین دغدغه‌ام این است که در مسیر اهل بیت(ع) به خلق آثار نقاشی بپردازم
رضا بدرالسماء هنرمند نگارگر و خالق تابلوی نقاشی «المهدی طاووس اهل الجنه» از حال و هوای خلق این اثر فاخر هنری سخن می‌گوید.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رضا بدرالسماء هنرمند نقاش و نگارگر درباره خلق آخرین اثر نقاشی خود که المهدی طاووس اهل الجنه نام دارد، گفت: اثر المهدی طاووس اهل الجنه یا طاووس بهشتیان در سبک و شیوه نقاشی ایرانی خلق و در ابعاد 50 در 70 طراحی شده است. من سعی کردم فضای این اثر شاد باشد و با حال و هوای ایام ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) تناسب داشته باشد.

وی با اشاره به انگیزه های خود در خلق این اثر نقاشی گفت: بزرگترین دغدغه من این است که بتوانم در مسیر اهل بیت(ع) به خلق آثار نقاشی بپردازم و همواره بزرگترین استمدادم از خداوند این بوده است که بتوانم قدمی در این راستا بردارم و برای تعالی هنر انقلاب کاری انجام دهم؛ چراکه هدف اصلی انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است. کمترین کاری که من می توانستم انجام دهم این بود که اثری را در این راستا خلق کنم و آن را به پیشگاه حضرت حجت(عج) تقدیم کنم.

بدرالسماء افزود: برای خلق تابلوی نقاشی المهدی طاووس اهل الجنه حدودا 3 ماه زمان صرف شده است؛ با این وجود قریب به 60 سال تجربه خلق آثار نقاشی و نگارگری در پسِ خلق این تابلوی نقاشی وجود دارد. خلق آثار نگارگری قدری زمان بر است و این آثار عموما به آثاری ماندگار تبدیل می شوند. این ماندگاری در آثار پیشین هنرمندان تاریخ نگارگری ایران نیز به چشم می خورد چراکه این آثار بازنمای تصویر تفکرات مردمی است که در مقاطع مختلف تاریخ ایران زندگی می کردند.

وی ادامه داد: ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و به حضور حضرت مهدی (عج) در میان خودمان باور داریم. تمام اعمال ما به رویت ایشان می رسد و چقدر خوب است که افعال ما مورد تایید حضرت صاحب الزمان(عج) باشد و در راستای رضایت ایشان صورت پذیرد.

این هنرمند نگارگر در پایان خاطرنشان کرد: من همواره سعی کرده ام آثاری را خلق کنم که در درجه اول هرکس آن را می بیند به یاد خدا بیفتد. امیدوارم این تابلوی نقاشی نیز مورد تایید و رضایت حضرت حجت(عج) واقع شود.

تابلوی نقاشی المهدی ُطاووسُ اَهل ِالجَنّة رونمایی شد+عکس
مجموعه پوسترهای نیمه شعبان+عکس
برپایی نمایشگاه "کسی می آید" با محتوای مهدویت و آخرالزمان
نام گذاری میادین به نام هنرمندان سرپوش گذاشتن بر ضعف های مدیریتی شهر تهران است
اولین عکس از صف اُسرای عملیات فتح المبین را چه کسی گرفت؟/ جوادیان: نگذاریم روحیه سال های دفاع مقدس در کشور بایکوت شود
مجسمه سازی به یک مکتب هنری مستقل در شأن انقلاب اسلامی تبدیل نشده است
هنرمند متعهد لازمه تحقق آرمان های امام خمینی(ره) است
رجبی دوانی: پژوهش درباره هنر انقلاب مغفول مانده است

انتهای پیام/

افزودن نظر