اختتامیه جشن هنر انقلاب آغاز شد

اختتامیه جشن هنر انقلاب آغاز شد
آئین پایانی پنجمین جشن هفته هنر انقلاب آغاز شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، آئین پایانی پنجمین جشن هفته هنر انقلاب دقایقی پیش با برپایی ویژه‌برنامه‌هایی آغاز شد.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن مؤمنی شریف، سردار کوثری، سعید اوحدی و دیگر چهره‌ها حضور دارند، همچنین در این مراسم ابتدا کاندیدهای چهره سال انقلاب معرفی و سپس هوشنگ جاوید به دلیل سه دهه تلاش در جهت احیای موسیقی نواحی تجلیل شد.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته از میان ۱۴ نامزد اولیه برای دریافت عنوان چهره سال هنر انقلاب ۵ نفر به عنوان نامزد‌های نهایی معرفی شده بودند.

به این ترتیب رضا امیرخانی، هدایت‌الله بهبودی، ابراهیم حاتمی‌کیا، مسعود نجابتی و مهدی نقویان به عنوان نامزدهای نهایی دریافت جایزه چهره سال هنر انقلاب معرفی شدند و امروز یکی از این چهره‌ها برگزیده و معرفی خواهند شد.

در این مراسم محسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری اظهار داشت: هفته هنر انقلاب فرصتی است تا به کارنامه یکسال گذشته هنرمان نگاه کنیم و آینده را ببینیم که چگونه خواهد بود. نگاهی به هنر ١٤ نامزد چهره هنر سال انقلاب نشان می‌دهد برخی اتفاقات بزرگ در حوزه‌های مختلف هنری رخ داده است.

وی به موفقیت حوزه کتاب و بحران‌های این حوزه از جمله کاغذ اشاره کرد و بیان داشت: با این وجود اما شاهد انتشار کتابی بودیم که ١٠٠ هزار نسخه از آن به فروش رفت آنهم کتاب سفیر نوشته نیلوفر شادمهری است و نیز استقبالی که از کتاب رهش رضا امیرخانی شد و... نشان می‌دهد ما در حوزه‌های مختلف همچنان موفق هستیم.

وی به هنرهای تجسمی، تئاتر، فیلم و موسیقی و موفقیت‌های این بخش‌ها با فیلم‌هایی چون به وقت شام یا مستند ایران بیست اشاره کرد و افزود: دشمنان نسبت به آینده کشور سیاه‌نمایی می‌کنند اما هنرمندان در سالی که دشمنان گمان می‌کردند به برخی خواسته‌ها خواهند رسید هنرمندان در کنار مردم در ۲۲ بهمن درخشیدند.

در ادامه صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی با اشاره توجه انقلاب اسلامی به جامعه زنان گفت: انقلاب اسلامی به عدالت جنسیتی کمک کرد و اگر این توجه نبود ما گسست بزرگ در جامعه زنان داشتیم. این دوره چهل ساله انقلاب دوره خاصی است ٤٠ سال پیوسته که شاخه‌های مختلف هنر را از شعر تا سینما نقاشی و عکاسی تا هنرهای دیگر بارور کرده و این بخش قابل توجهی از مناسبات انقلاب اسلامی است.

در ادامه محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارالله گفت: سپاه یک ارگان با سابقه چهل ساله از بطن مردم است.

وی با تشکر از ابراهیم حاتمی‌کیا برای نشان دادن گوشه‌ای از تلاش‌های مدافعان امنیت کشور ابراز داشت: هنرمندان باید با هنر خود واقعیت‌های جامعه را که در حال وقوع است به جامعه جهانی نشان دهند تا تلاش و زحمات حافظان امنیت کشور به جهانیان معرفی شود.

کوثری با اشاره به عصبانیت دشمن از ملت ایران گفت: یک ملت به پا خاست و انقلابی را رقم زد زیرا خودش می‌خواست کشور را اداره کند اما دشمنان عصبانی هستند، ما به آنها گفتیم شما به کشور ما تجاوز کردید ما تنها مقابل شما ایستادیم.

در ادامه این مراسم پس از حضور رضا امیرخانی روی جایگاه، گفت: من با شعر علی معلم دامغانی که سال‌های دور در سوره منتشر می‌شد به ادبیات علاقه‌مند شدم از مدرسه فرار کرده و به حوزه هنری می‌آمدم، تا روزی که تابوت شهید آوینی را به اینجا آوردند. آن فضا شبیه همین فضا بود.

درحال بروزرسانی...

انتهای پیام/

افزودن نظر