جشنواره رادیو به دلیل صرفه جویی در تهران برگزار می‌شود

جشنواره رادیو به دلیل صرفه جویی در تهران برگزار می‌شود
مسئول برگزاری افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، گفت: هرچند این جشنواره در دوره های قبل در زیبا کنار برگزار شده بود اما به دلیل صرفه جویی در هزینه ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم در تهران برگزار کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، محمدجعفر محمدزاده مسئول برگزاری افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین المللی، اظهار داشت: مراسم افتتاحیه دوشنبه 2 اردیبهشت از 9 صبح در ساختمان شهدای رادیو آغاز می‌شود و تا چهار ساعت طول خواهد کشید.


وی افزود: رادیو رسانه شنیداری است و استودیوها خانه همیشگی خانواده رادیو بوده و هست، حتی مخاطبان هم رادیو را در فضای استودیو تصور می‌کنند از این رو این مراسم در استودیو شماره یک که بزرگترین استودیوی ساختمان شهدا است برگزار می‌شود.
مدیر رادیو ایران ادامه داد: از آنجایی که مهمانان زیادی در مراسم افتتاحیه حضور دارند فضایی را نیز در استودیو شماره هشت در نظر گرفته ایم تا علاقه مندان از طریق ویدئو کنفرانس به صورت همزمان مراسم را دنبال کنند.
محمدزاده درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه گفت: در فضای استودیو دکور خاصی نخواهیم داشت یعنی ساخت وساز چوبی و حجمی وجود ندارد و فضای استودیو و اجزای رادیویی اش مناسب ترین شکل برای دکور مراسم خواهد بود در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را که فضای رادیو است دارد.
مسئول برگزاری افتتاحیه با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم افتتاحیه طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه گفت: ویدئو‌هایی که برای پخش در این مراسم در نظر گرفته شده متنوع هستند و بخشی از آن مربوط به روند برگزاری جشنواره است. ویدئو‌هایی هم درباره هیئت انتخاب و داوران در حال تهیه است که متفاوت و خاص هستند. همه این ویدئو‌ها با الهام از پیام جشنواره تولید می شوند.
او افزود: علاوه بر اجرای یک گروه موسیقی ایرانی، اجرای برپاخند (استند آپ کمدی) نیز در مراسم افتتاحیه داریم که فضای شادی را به مراسم منتقل خواهد کرد.
محمدزاده با اشاره به تقدیر از برگزیدگان اجلاس جهانی صدا در مراسم افتتاحیه گفت: در بخشی از مراسم افتتاحیه دبیر جهانی صدا صحبت خواهد کرد و گزارشی از روند اجلاس ششم ارائه خواهد شد.
مسئول برگزاری افتتاحیه جشنواره چهاردهم رادیو با اشاره به حضور مهمانان خارجی در مراسم افتتاحیه تصریح کرد: فضای مناسبی برای حضور مهمانان خارجی تدارک دیده ایم و امکان ترجمه بخش های مختلف برنامه برای آنها فراهم شده است.
وی درباره دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برپایی جشنواره گفت: ما خیلی درباره محل برگزاری جشنواره تامل کردیم. هرچند این جشنواره در دوره های قبل در زیباکنار برگزار شده بود اما به دلیل صرفه جویی در هزینه ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم در تهران و ساختمان شهدای رادیو برگزار شود.
محمدزاده در پایان با تاکید بر تلاش همکارانش برای برپایی مناسب و تاثیرگذار مراسم افتتاحیه افزود: تلاش ما بر این است که برنامه ها رنگ و بوی رادیویی داشته باشد و با کمک جلوه های بصری این فضا را طراحی کرده ایم و امیدواریم آرامش خوبی برای همه مهمانان فراهم گردد و مراسم افتتاحیه با نهایت کیفیت برگزار شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این حمید شاه‌آبادی معاون صدا گفته بود شعار جشنواره چهاردهم «رادیو صدای صمیمی لحظه ‌ها» است. همچنین وی با محفوظ ماندن جای مردم در جشنواره، از اختصاص یک بخش ویژه برای مخاطبان خبر داده بود.
چندی پیش نیز مسئولان برگزاری این جشنواره اعلام کردند که بخشی به نام «بخش تعاملی» به این جشنواره اضافه شده است که یکی از وجوه متمایز چهاردهمین جشنواره جهانی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا است. «بخش تعاملی» بیانگر جایگاه ارزشمند مخاطبان و توجه ویژه به علاقه‌مندان رادیو است.
در این بخش کلیه شنوندگان و علاقمندان رادیو می‌توانستند در زمان تعیین شده یک اثر کمتر از دو دقیقه و حدا اکثر در پنج دقیقه در قالب آزاد و با موضوعاتی همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ایثار و فداکاری، گردشگری و محیط زیست ساخته و در جشنواره شرکت می‌کردند.
فراهنگ**9210** 9246**

افزودن نظر