انتشار شش کتاب جدید از خاطرات زنان در دفاع مقدس/ زنان خرمشهر و قصرشیرین هرکدام یک کتاب‌اند

انتشار شش کتاب جدید از خاطرات زنان در دفاع مقدس/ زنان خرمشهر و قصرشیرین هرکدام یک کتاب‌اند
مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت از انتشار شش کتاب از خاطرات زنان در دفاع مقدس خبر داد و گفت: زنان خرمشهر و قصرشیرین هرکدام یک کتاب‌اند؛ هرگاه به کار‌های انجام نشده جنگ نگاه می‌کنیم از خجالت نمی‌توانیم سربلند کنیم.

نشست خبری اعلام برنامه های انتشارات سوره مهر ویژه سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با حضور عبدالحمید قره داغی مدیر انتشارات، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت برگزار شد.

مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت در این نشست اظهار داشت: حضور سوره مهر بخاطر حضور جدی زنان در ادبیات پایداری حضوری متفاوت دارد و شما با نویسندگان جدیدی روبرو خواهید شد که پرداختن به آنان کار حوزه است.

وی گفت: سال ۱۹۴۷ گروهی برای نوشتن خاطرات و رمان فعالیت کردند، آن ها جایزه نوبل گرفتند درحالی که نان نداشتند و کارگری می کردند.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت ادامه داد: ادبیات دفاع مقدس، چون مردمی است نویسندگان خودش را پیدا خواهد کرد. چرا این ادبیات در حوزه هنری جدی گرفته می شود؟ چون حفظ این ادبیات انقلاب و جنگ مثل حفظ حدود این سرزمین است، چون شگفتی در این ادبیات وجود دارد.

سرهنگی افزود: صدای خاطرات زنان در جنگ بلندتر شنیده می شود و این بخاطر حمایت از سربازان که فرزندان آن ها بودند، است. چراکه زنان مادران سربازان هستند.

وی خاطرنشان کرد: خاطرات، درهای جنگ را برای مردم باز می کند چراکه همه می خواهند با واقعیت روبرو شوند. دنیا می خواهد بداند زمان جنگ، ما چگونه دوام آوردیم با وجود اینکه سلاح های صدام برای نابودی خاورمیانه کافی بود.
مرتضی سرهنگی عنوان کرد: گرایش امروز به ادبیات جنگ و ورود زنان اتفاق مهمی است که حوزه هنری به طور جدی آن را دنبال می کند و امسال شش خاطره از زنان در جنگ عرضه خواهد کرد که امید می رود با ورود زنان جوانِ شاید حدود ۳۰ سال بتوانند برای جنگ کار کنند.

سرهنگی گفت: زنان خرمشهر و قصرشیرین هرکدام یک کتاب اند؛ هرگاه به کار های انجام نشده جنگ نگاه می کنیم از خجالت نمی توانیم سربلند کنیم. درکمین گل سرخ اولاً اسم قشنگی دارد که روایتی از خاطرات صیاد شیرازی در بستر تاریخی است.

وی خاطرنشان کرد: در کتاب در کمین گل سرخ متوجه می شویم فرماندهان ما علاوه بر دانش نظامی، توکل بر خدا داشته اند و ما با همه این ها در این کتاب آشنا می شویم.

افزودن نظر