رکورد سرقت ادبی در کشور برای یک اثر دفاع مقدسی / رونمایی از چاپ ۲۲۴ «خاک‌های نرم کوشک» در نمایشگاه

رکورد سرقت ادبی در کشور برای یک اثر دفاع مقدسی / رونمایی از چاپ ۲۲۴ «خاک‌های نرم کوشک» در نمایشگاه
نویسنده «خاک‌های نرم کوشک» به دانشجو گفت: هر چند این کتاب بالاترین میزان سرقت ادبی و دانلود غیرقانونی را داشته، اما توانسته ایم به فروشی بالای ۸۰۰ هزارنسخه برسیم.

سعید عاکف، نویسنده و مدیر انتشارات ملک اعظم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو اعلام کرد؛ چاپ تازه کتاب خاک های نرم کوشک دربرگیرنده خاطرات دفاع مقدسی شهید برونسی در ایام نمایشگاه کتاب و در چاپ ۲۲۴ منتشر و عرضه خواهد شد.
وی افزود: تا به الان نزدیک بیش از ۸۰۰ هزار نسخه از این کتاب روانه بازار شده؛ درحالیکه این کتاب اتفاقا بالاترین سرقت ادبی را نیز متوجه خود کرده و حتی حداقل یک میلیون نسخه از این کتاب به شکل غیرقانونی و از طریق اینترنت دانلود شده است.
عاکف درباره ساخت تولیدات نمایشی از خاطرات نرم کوشک نیز بیان کرد: از این پیشنهادات داشته ایم و کم هم نبوده، اما شرایط دوستان به قولی استثماری است و نمیشود به هر طریقی این ماجرا را پذیرفت.
این نویسنده ادبیات دفاع مقدس در عین حال با بیان اینکه انتشارات ملک اعظم، قرار است از دو کتاب تازه در حوزه دفاع مقدس و در ایام نمایشگاه رونمایی کند، اظهار داشت: من سعی میکنم روی کیفیت کتاب های انتشارات تمرکز کنم؛ اثری را چاپ و روانه بازار میکنیم که لااقل ارزش داشته باشد. برای همین خیلی دنبال تعدد کتاب به هر قیمتی نمیروم.
مدیر انتشارات ملک اعظم همچنین خبر داد؛ قرار است چاپ های تازه ای از کتب حکایت زمستان ، بزم باران ، هاجر در انتظار و ... طی روز های آینده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.
لازم به ذکر است؛ "خاک های نرم کوشک" با محوریت خاطرات شهید عبدالحسین برونسی در زمره آثار پرفروش و پرمخاطب ادبیات دفاع مقدس قرار دارد و به گفته ناشر تاکنون به زبان های عربی، فرانسه و انگلیسی نیز ترجمه و در خارج از کشور منتشر شده است.
در این کتاب نویسنده از طریق مصاحبه با اطرافیان آن شهید و تحقیقات بسیار از وی خاطره زندگی او را به شیوه خاطره نویسی بیان کرده است. این کتاب با ارائه یک زندگینامه فشرده و مختصر از شهید برونسی، به نقل خاطرات اطرافیان، آشنایان و همرزمان ایشان پرداخته و ۷۰ روایت کوتاه و خواندنی از ابعاد شخصیتی و زندگانی این فرمانده نقل می شود و هر خاطره نقل شده در مورد شهید با یک عکس از شهید همراه است.

افزودن نظر