شب نشینی شبکه ۴ با گرافیست‌ها

شب نشینی شبکه ۴ با گرافیست‌ها
برنامه «نقطه» شبکه چهار سیما امشب به موضوع طراحی مطبوعات می‌پردازد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما: مسیحا ربیعی که تهیه کنندگی و اجرای برنامه جدید نقطه را برعهده دارد، امشب موضوع طراحی مطبوعات را با حضور طراح جلد های همشهری جوان و سردبیر مجله آنگاه مورد بررسی قرار می دهد.

در بخش ابتدایی برنامه آقای محمدرضا دوست محمدی از تجربه های طولانی خود در حوزه مطبوعات خصوصا طراحی روی جلد های همشهری جوان خواهند گفت.

محمدرضا دوست محمدی کارتونیست، تصویرگر، گرافیست و استاد دانشگاه، از نامزد های دریافت جایزه چهره هنر سال انقلاب است. از آثار مطرح او می توان به تصویرسازی هایش از چهره شهید محسن حججی اشاره کرد. دوست محمدی طراح جلد بیش از ۴۰۰ شماره از هفته نامه همشهری جوان بوده و مدیریت بخش تصویرسازی روزنامه جام جام، سردبیری مجله جدید و مدیریت هنری مجلات سروش جوان و همشهری جوان را در کارنامهٔ اجرایی خود دارد. تصویرسازی چند اثر برای پروژه بزرگ ترین دیوارنگاره ایران در میدان ولیعصر تهران، از جمله آثار مطرح وی است.

در بخش دوم برنامه امشب نقطه ، در گفتگو با آرش تنهایى درخصوص فرایند راه اندازى، طراحى و انتشار یک مجله و همینطور اهمیت مطبوعات در روزگار کنونى و تاثیر آن بر فرهنگ جامعه گفتگوی می شود.

آرش تنهایی طراح گرافیک، پژوهشگر و نویسندهٔ ایرانی است. او یکی از چهره های مهم نسل پنجم طراحان گرافیک ایران است که در حوزهٔ طراحی پوستر، پژوهش و آموزش گرافیک فعال و پُرکار است. وی همچنین دبیری تحریریه مجله تندیس و مدیریت هنری مجله چلچراغ را در کارنامه خود دارد. وی سردبیروصاحب امتیاز مجله فرهنگی و هنری آنگاه است که از آبان ۹۵ با ویژه کافه و کافه نشینی منتشر شد.

نقطه برنامه جدید شبکه چهار در حوزه طراحی است که پخش آن از ۱۷ فروردین آغاز شده و از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

افزودن نظر