هتل سه ستاره جزیره هرمز با حضور وزیر کشور افتتاح شد

هتل سه ستاره جزیره هرمز با حضور وزیر کشور افتتاح شد
بندرعباس - هتل سه ستاره جزیره هرمز پنجشنبه شب درمراسمی با حضور وزیر کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری ازاین هتل گفت: هتل جزیره هرمز با یک هزارو 400 متر مربع زیربنای در 4 طبقه احداث شده و درمرحله نخست ظرفیت 65نفر را دارد ، مرحله دوم تا 120نفر قابل افزایش است.


فریدون همتی افزود: این هتل با هدف جذب گردشگر به جزیره هرمز و اقامت مسافران توسط بخش خصوصی با هزینه افزون بر 60میلیارد ریال احداث شده است.
وزیر کشور که چهارشنبه شب وارد هرمزگان شد پس از شرکت در همایش دهیاران ، شورای تامین و بازدید از جزیره لارک به جزیره هرمز سفر کرد ، همچنین بهره برداری از طرح مرحله نخست ساماندهی خط ساحلی از دیگر برنامه های وی است.
جزیره هرمز با 42 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 6 هزار و 500 نفر جمعیت در 18 کیلومتری اسکله شهید حقانی بندرعباس قرار دارد.
بیش از 70 درصد از دستگاه‌های اداری در هرمز زیر مجموعه بندرعباس است، این جزیره به تازگی از قشم جدا و به بندرعباس پیوسته یافته است.
**بازدید وزیر کشور از خانه های بومگردی جزیره لارک
رحمانی فضلی وزیر کشور در دومین روز از سفر خود به هرمزگان به همراه استاندار استان در جریان سفر به جزیره لارک از خانه های بومگردی که سال گذشته در سفر وی به این جزیره مصوب شده بود، بازدید کرد.
استاندار هرمزگان شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید از این خانه ها گفت: تعداد 18 خانه بومگردی متعلق به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان است که مرحله نهایی ساخت و تجهیز آن در حال انجام است.
فریدون همتی افزود: این خانه های بومگردی برای پذیرایی از مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی آماده می شود.
وی بیان داشت: هچنین جدای از آن، 10 واحد خانه بومگردی دیگر نیز در جزیره لارک در حال احداث است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت در حال حاضر برای تسهیل مردم و گردشگران 2 فروند شناور مسافر بری با مشارکت بنیاد مستضعفان و جانبازان بین جزیره لارک و بندر عباس تردد می کنند.
همتی افزود: اقدام هایی شامل بهسازی معابر، زیر سازی جاده اطراف جزیره و غیره برای تبدیل شدن جزیره لارک به یکی از قطب های گردشگری استان هرمزگان صورت گرفته است.
جزیره لارک با مساحت 47 کیلومتر مربع یکی از زیباترین و بکر ترین جزایر ایرانی خلیج فارس است که با داشتن سواحل زیبای ماسه ای، کوه های آتش فشانی مخروطی، مراسم بومی رقص شمشیر و غیره در 25 کیلومتری جنوب بندرعباس و 16 کیلومتری قشم در تنگه هرمز قرار دارد.
7195/6048

افزودن نظر