شهرداری لاهیجان آماده استقبال از نوروز است

شهرداری لاهیجان آماده استقبال از نوروز  است
لاهیجان-شهردار لاهیجان گفت: لاهیجان با همه جاذبه هایش، آماده استقبال از نوروز و مسافران نوروزی است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مذهبی و تاریخی و مردمانی با فرهنگ غنی خود با افتخار پذیرای مهمان و مسافر بوده و آماده میزبانی از گردشگران و هموطنان در نوروز سال 1398 است.


وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی مدون از بهمن ماه تدارک لازم برای استقبال از نوروز فراهم شده و این شهر به بدلیل جاذبه های فراوان گردشگری همه ساله میزبان بیش از چهار میلیون مسافر است.
وی اظهار داشت: شهرداری لاهیجان با تمام امکانات تلاش خواهد کرد تا شرایط میزبانی شایسته برای مسافران فراهم کند و مردم برای زندگی در شهر باید احساس آرامش کنند و مدیریت شهری وظیفه دارد در خدمت شهروندان و مسافران باشد.
کاظمی پاکسازی معابر ورودی و خروجی شهر به ویژه کمربندی، گل آرایی میادین و ورودی های شهر با بهترین منظر، رنگ آمیزی جداول و خط کشی خیابان ها، ترمیم فضای سبز و کاشت گلهای فصلی در میادین، بازسازی سرویس های بهداشتی، لکه گیری و آسفالت خیابانها و کوچه ها، اصلاح تابلوهای راهنمای اماکن، نصب نیمکت های جدید، نورپردازی سطح شهر و اماکن گردشگری، برنامه ریزی ارائه خدمات رسانی به مسافران در پایانه مسافربری و کمپ اقامتی، برنامه ریزی کشیک سازمان حمل و نقل همگانی، طراحی سفره هفت سین در چند نقطه شهر و گشت ویژه شهر آرا برای پاکسازی معابر و نظافت سطح شهر را از برنامه هایی عنوان کرد که برای استقبال از نوروز 98 توسط شهرداری عملیاتی و اجرایی شده است.
شهردار لاهیجان اظهار داشت: برنامه ریزی برگزاری جشنواره نوروزی با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ، نمایش طنز و موسیقی سنتی و محلی با حضور هنرمندان مطرح در حاشیه استخر و خانه سنتی پارک بعثت، پخش ویژه برنامه های رادیویی از سیستم های صوت حاشیه استخر، نصب المان های مختلف نوروزی، دعوت از شبکه های مختلف صدا وسیما برای معرفی جاذبه های گردشگری شهر لاهیجان، اهدای سوغات و بسته اقلام فرهنگی، چاپ نقشه و کتابچه راهنمای گردشگری به دو زبان فارسی و انگلیسی از جمله برنامه های فرهنگی است که در نوروز اجرا خواهد شد.
کاظمی اضافه کرد: ستاد استقبال از نوروز در شهرداری لاهیجان تا پایان تعطیلات نوروزی فعال خواهد بود و برنامه های مختلفی برای خدمات رسانی افزون تر برای مسافران و شهروندان ارائه خواهد شد.
لاهیجان حدود یکصد هزار نفر جمعیت دارد و این شهر با داشتن تله کابین ، باغ های چای همیشه سبز ، بقعه شیخ زاهد و کاشف السلطنه و دیگر جاذبه های طبیعی و تاریخی پذیرایی مسافران و گردشگران بسیاری است .
6029/2007

افزودن نظر