6 نمایش از مازندران در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می رود

6 نمایش از مازندران در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می رود
ساری- 6 نمایش از مازندران در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر که از امروز دوشنبه در تهران آغاز شد، روی صحنه می رود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، یک نمایش از مازندران در بخش مسابقه بین الملل تئاتر فجر حضور دارد، یک اثر صحنه ای به عنوان میهمان روی صحنه خواهد رفت، یک نمایش خیابانی در بخش تئاتر خیابانی جشنواره فجر اجرا می شود و سه نمایش هم در بخش ' به علاوه فجر ' اجرا خواهد شد.


** نمایش
تئاتر ' نمایش ' اثری با ترجمه و کارگردانی مسعود حق پناه، هنرمند اهل آمل است که در بخش مسابقه بین الملل تئاتر فجر به عنوان یکی از هفت نمایش بخش بین الملل جشنواره روی صحنه می رود. این اثر قرار است روز یکشنبه 28 بهمن در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر، دو نوبت اجرا از ساعت های 17 و 19 داشته باشد.
نمایش که پیش از این به مدت 9 شب از 27 مهر تا 5 آبان در بلک باکس آمل روی صحنه رفته بود، نمایشنامه‌ ای از ' ساموئل بکت ' است که مسعود حق پناه آن را ترجمه و کارگردانی کرده است و نخستین اجرای این نمایشنامه خارجی در ایران محسوب می شود. شیرین احمدی، امیر گیل و آپامه خسروی هنرپیشگان این اثر هستند.
** بیگانگی
تئاتر مازندران با نمایش خیابانی ' بیگانگی ' به نویسندگی و کارگردانی ' غنچه شکوهیان ' از آمل در بخش نمایش های خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد. این نمایش قرار است سه اجرا در جشنواره تئاتر فجر داشته باشد. نخستین اجرای بیگانگی 30 بهمن از ساعت 16 و 30 دقیقه در محوطه خانه هنرمندان برای انجام می شود.
روز چهارشنبه یکم اسفند هم نمایش بیگانگی ابتدا از ساعت 16 در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود و پس از آن ساعت 22 و 30 دقیقه در ایوان انتظار مترو ولیعصر(عج) اجرا خواهد شد.
این نمایش پس از موفقیت در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و دریافت جایزه در بخش های کارگردانی، گروه بازیگری و موسیقی، مجوز حضور در جشنواره فجر را کسب کرد.
** خانه سیاه است
محسن اردشیر کارگردان و نویسنده شناخته شده تئاتر مازندران، 24 مهر تا 14 آبان در تئاتر شهر آمل، نمایشی با نام ' خانه سیاه است ' را روی صحنه برد که به دعوت سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، قرار است روز شنبه 27 بهمن، دو نوبت در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه برود.
خانه سیاه است در مورد زندگی و آثار فروغ فرخزاد است که اجرای آن در آمل حدود 2 هزار مخاطب را طی 20 شب اجرا به تئاتر شهر آمل کشاند. این نمایش در ساعت های 17 و 20 روز شنبه 27 بهمن در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه می رود.
** تکرار
نمایش ' تکرار ' به نویسندگی امیر رفیعی و کارگردانی مهیار صیفوری از تنکابن، به عنوان یکی از سه نمایش تولید شده هنرمندان مازندران در بخش ' به علاوه فجر ' سی و هفتمین دوره این جشنواره روز سه شنبه 23 بهمن و در دومین روز فجر سی و هفتم روی صحنه می رود.
تکرار سه شنبه و چهارشنبه، 23 و 24 بهمن، از ساعت 21 و 30 دقیقه در تماشاخانه ' دیوار چهارم ' واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک 544 روی صحنه می رود.
این نمایش تک پرسوناژ با بازی ' لاوین خادمی گیلانی ' در سی اُمین جشنواره تئاتر مازندران نیز روی صحنه رفت که جایزه بهترین بازیگر زن و رتبه دوم کارگردانی را دریافت کرد.
** پلی از جنس شیشه
روز پنجشنبه 25 بهمن، نمایش ' پلی از جنس شیشه ' نوشته نگار نادری به کارگردانی فرشته پیاده روحی از بابل، دو نوبت در بخش ' به علاوه فجر ' جشنواره بین المللی فجر روی صحنه می رود. این نمایش قرار است ساعت های 18 و 20 ، در تماشاخانه ' مان ' (استاد مشایخی) به نشانی خیابان انقلاب، ضلع شمال غرب چهارراه ولیعصر، جنبه داروخانه، پلاک 1478 روی صحنه برود.
پلی از جنس شیشه نمایشی در باره خشونت علیه زنان است که سال 1396 با بازی فرشته پیاده روحی و همسرش اهورا گل عموپور تولید شده و یکی از نمایش های بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران بود.
** شکلک
نمایش ' شکلک ' اثری از گروه تئاتر ' ایما ' که به کارگردانی افسانه منادی در کارگاه تجربی هنر بابل تولید شد، سومین نمایش از مازندران است که در بخش ' به علاوه فجر ' روی صحنه می رود. این نمایش قرار است در روزهای 29 و 30 بهمن و یکم، دوم و سوم اسفند پنج نوبت در تماشاخانه ' شانو ' واقع در خیابان وصال شیرازی، تقاطع خیابان طالقانی، کوچه فرهنگی، پلاک 3 روی صحنه برود. اجرای شکلک در هر پنج شب از ساعت 21 آغاز می شود.
نویسنده این نمایش نغمه ثمینی است و ساجده نجاریان، محمد حسینی، نگین متولی و بردیا حمیدزاده بازیگران این نمایش هستند. نادر مقدس کارگردان شناخته شده مازندرانی هم تهیه‌کنندگی این اثر نمایشی را به عهده دارد. ' شکلک ' دی ماه امسال به مدت دو هفته در پلاتو کارگاه تجربی هنر بابل روی صحنه رفت.
علاوه بر این آثار، نمایش ' خانه ' نوشته نغمه ثمینی و به کارگردانی سینا علیپور که یکی از نمایش های برتر سی اُمین جشنواره تئاتر مازندران بود، نیز روز 17 دی در اردبیل به عنوان یکی از نمایش های بخش فجر استانی روی صحنه رفت. همچنین ' امیرعلی نبویان ' هنرمند اهل آمل نیز امسال با نمایش ' تناسخ سه تا سی و پنج تومان ' از تهران در بخش مسابقه ایران 2 تئاتر فجر حضور دارد.
سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، از 22 تا 4 اسفند با دبیری نادر برهانی مرند در تهران برگزار می شود.
9927/1654

افزودن نظر