معلم خلاق مراغه ای ریاضی را با شیوه ای جذاب آموزش می دهد

معلم خلاق مراغه ای ریاضی را با شیوه ای جذاب آموزش می دهد
مراغه- معلم خلاق و خوش ذوق مراغه ای، دروس ریاضی را در دبستان با شیوه ای جذاب برای دانش آموزان، آموزش می دهد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، این معلم خلاق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به حجم بالای مطالب و خسته کننده و مشکل بودن برخی مفاهیم ریاضی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی، از شیوه مبتکرانه برای جذاب تر شدن یادگیری این درس استفاده می کنم.


نگار نصراله زاده افزود: بهره گیری از بازی های کودکانه و نیز مهارت های جسمی و دست ورزی در این نوع آموزش، زمینه ساز رغبت بیشتر دانش آموزان به درس ریاضی در این شیوه آموزشی شده است.
وی ادامه داد: این شیوه آموزشی که در قالب تحقیق و اقدام پژوهی طراحی شده است در بین نوآموزان و دانش آموزان مقطع ابتدایی به کار گرفته می شود.
وی با بیان اینکه این شیوه تلفیقی از هنر، خلاقیت و مفاهیم درسی است، اضافه کرد: در این روش آموزشی، از دست ورزی و تبیین مفاهیم اساسی ریاضی با استفاده از ابزارهای ابتدایی بهره گرفته می شود.
این معلم خلاق مراغه ای گفت: این شیوه آموزشی جدید در تمامی مباحث ریاضی از جمله کسرها، اعشار و چهار عمل اصلی ریاضی در پایه های ابتدایی کاربرد دارد.
نصراله زاده افزود: در این روش می توان با صرف کمترین هزینه و با بهره گیری از لوازم دور ریختنی از جمله کاغذ و مقوا و نیز وسایل موجود در کلاس شامل گچ و حتی کف موزاییکی کلاس های درس مفاهیم ریاضی را به صورت ملموس به دانش آموزان آموزش داد.
وی با اشاره به مزیت های اجرای این شیوه آموزشی ادامه داد: افزایش میزان علاقه مندی دانش آموزان به یادگیری درس ریاضی، سهیم کردن دانش آموزان در آموزش، یادگیری ملموس و عینی مفاهیم اساسی، ترویج روحیه کارگروهی و افزایش اعتماد به نفس و نیز ارتقای سطح خلاقیت دانش آموزان مهم ترین ویژگی های این روش است.
وی اضافه کرد: این آموزش ها، گام های موثری در مسیر طراحی روش های خلاقیت و ابتکاری برای یادگیری آسان مطالب درسی دانش آموزان از جمله درس ریاضی است.
وی با اشاره به وجود پیش زمینه های اجرای این طرح خلاقانه آموزشی گفت: من از کودکی علاقه زیادی به بازی با وسایل دور ریختنی، کلاژ و طراحی داشتم و از این رو از این استعداد برای تدریس مفاهیم اساسی ریاضی برای کودکان و داشن آموزان استفاده می کنم.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز برخی کارگاه های آموزشی در زمینه نحوه و شیوه آموزشی و ساخت ابزارهای آموزشی با استفاده از وسایل دورریز در استان های آذربایجان شرقی و غربی برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، نگار نصراله زاده معلم مدارس غیر دولتی مراغه بوده و هم اکنون در پایه های ششم، پنجم و سوم ابتدایی تدریس می کند.
در سال تحصیلی جاری بیش از 46 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 550 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7487/3071

افزودن نظر