دفتر سیزدهمین جشنواره دوربین.نت بسته شد

دفتر سیزدهمین جشنواره دوربین.نت بسته شد
سیزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی دوربین.نت با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، در آیین اختتامیه این جشنواره که در فرهنگسرای شفق تهران برگزار شد، از «بهرام محمدی فرد» عکاس پیشکسوت و باسابقه جنگ به پاس سالها فعالیت هنری در حضور ساسان مویدی، فرهاد سلیمانی، رضا مرادی، علی فریدونی، محمود عبدالحسینی، عابدی، محمد حسین حیدری، محمد صیاد، هاشمی و دیگر پیشکسوتان عکاسی تجلیل شد.


سهراب هادی در این مراسم به سابقه آشنایی خود با بهرام محمدی فرد ز سال 1358 اشاره کرد و گفت: روزنامه جمهوری اسلامی ایران در سالهای 58، یک ستون کوچک پایین صفحه سوم داشت به اسم یک عکس یک حرف، که اکثرا عکس های بهرام محمدی فرد چاپ می کرد، یک روز از بهرام پرسیدم چه جوری اینقدر خوب عکس می گیری؟ به من گفت لحظه ای که عقل و قلبم بر هم منطق می شود و انتزاج این دو در ذهنم شکل می گیرد، دکمه شاتر را می زنم.
وی افزود: محمدی فرد همیشه موضوع نجات از مرگ را در جنگ کار کرده و همیشه در بطن جنگ زندگی و امید به آینده را کار کرد، او خادم خانواده مخصوصا مادر خود است سالهای زیاد زحمت کشید که آن هم به خاطر صداقت درونش است.
در این مراسم همچنین لوح ویژه جشنواره به مرتضی فرج آبادی دبیر عکس ایسنا به پاس 15 سال زحمات حرفه ای و تلاش برای آموزش دانشجویان جوان تعلق گرفت.
علی آقا ربیع به نمایندگی داوران بخش عکس، بیانیه هیات داوران را قرائت کرد و گفت: امسال حدود ٣٨٠ عکاس با بیش از سه هزار عکس در ٨ بخش در جشنواره دوربین.نت شرکت کردند.
این جشنواره عکس شامل بخش‌های مسابقه عکس برتر سال، نمایشگاه عکس‌های برتر سال در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و هنر، ورزشی، آیین و مذهب، اجتماعی، مجموعه مستند اجتماعی و بخش جنبی زلزله کرمانشاه و جام جهانی روسیه و تور مسابقه، فیلم مستند و داستانی بود.
احسان صفاپور، مینا میرزا آقا و رضا کمالی داوران بخش فیلم مستند و داستانی و مجید عسگری پور، جاوید نیکپور، علی آقاربیع داوران بخش عکس و محمد نوروزی، امیر نریمانی، رضا جلالی و احسان رأفتی داوران تور مسابقه این جشنواره بودند.
قرار است بخش جنبی این جشنواره در سایر شهرستا ها از 4 بهمن برگزار شود.
در این دوره از جشنواره عکس دوربین.نت بخش‌های مسابقه تورهای عکاسی، سخنرانی الهام آمیز، گپ و گفت و گو با عکاسان، پنل اقتصادی در عکاسی و نشست نقد و بررسی مستندهای برگزیده این جشنواره برگزار شد.
دو فیلم شرح یک عکس ساتیار امامی و میرزا جواد سعید فرجی در بخش ویژه فیلم جشنواره تکریم شدند.
جایزه رتبه نخست این جشنواره در بخش فیلم داستانی به داوود عباسی با فیلم «شکاف» تعلق گرفت، فیلم «سقوط نهنگ» به کارگردانی میلاد رضایی و میثم منعمی نیز در همین بخش شایسته تقدیر شناخته شد، احسان کمالی نیز با فیلم مستند «قارلاوج» جایزه رتبه نخست بخش مستند را کسب کرد و فیلم «معصومه گرگ» به کارگردانی مهران ریاضی و زهرا رمضانی شایسته تقدیر شناخته شد.
سیزدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت 13 تا 21 دی ماه 97 در فرهنگسرای سرو برگزار شد.
** فهرست اسامی برندگان نشان طلایی سیزدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت :
- برترین عکس سال :
جلال شمس آذران با عکسی از مجموعه مردمان آب، باد، خاک
- بخش فرهنگ و هنر :
اول / داوران عکسی را به عنوان رتبه اول انتخاب نکردند.
دوم / محمد مهیمنی
سوم / سینا عبیدیان
- بخش اقتصادی :
اول / ملیکا فرش‌فروش
دوم / احسان جزینی
سوم / جمال‌الدین تیموری
- بخش زلزله کرمانشاه :
تقدیر / پژمان مولایی
اول / آریان نصرالهی
دوم / احمد بلباسی
سوم / پژمان مولایی
- بخش تک عکس اجتماعی :
اول / علی‌اصغر یوسفی
دوم / جواد رضایی
سوم / محمد آهنگری
- بخش ورزشی :
اول / پیام پارسایی
دوم / کیانوش محبیان
سوم / نریمان شفیعی
- بخش جام جهانی :
اول / بهنام رنج‌کش
دوم / پیام پارسایی
سوم / مرتضی جابریان
- بخش تورمسابقه :
اول / مونا صیافی زاده
دوم / کیوان جعفری
سوم / بهار شقایق
سوم / زهرا دمیرچی
- بخش آیین و مذهب :
تقدیر / سیدجواد میرحسینی
اول / محمد مهدی ورال
دوم / محمد آهنگر
سوم / پژمان مولایی
- بخش مجموعه مستند اجتماعی :
اول / عابد جلیلپوران
دوم / جلال شمس آذران
سوم / بهار شقایق
فراهنگ ** 9031** 1055

افزودن نظر