32 طرح دیوارنگاره برای جشنواره خانه بهار مشهد انتخاب شدند

32 طرح دیوارنگاره برای جشنواره خانه بهار مشهد انتخاب شدند
مشهد- دبیر دومین جشنواره خانه بهار شهرداری مشهد گفت: 32 طرح در بخش دیوارنگاره جشنواره خانه بهار 98 پس از انجام داوری انتخاب شدهد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، صدرا مذهب یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع طرحهای دیوارنگاره ارائه شده به این جشنواره را 362 مورد از 102 هنرمند ذکر و بیان کرد: پس از داوری و بررسی اعضای هیات انتخاب، با در نظر گرفتن معیارهای هماهنگی آثار با محیط شهری، خلاقیت، نوآوری، قابلیت اجرایی آثار، مناسبات فرهنگی و ارتباط موضوعی طرحها 32 مورد آنها از 26 هنرمند برای اجرا در این جشنواره خانه بهار در مشهد برگزیده شدند.


رئیس اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: جشنواره خانه بهار 98 شامل بخشهای 'هنرهای تجسمی، هنرهای چندرسانه ‌ای، طراحی، هنرهای نمایشی، گل‌آرایی و طراحی هنری فضای سبز، پژوهشهای هنر شهری، جشنواره عکس خانه بهار و بخش میهمان در حوزه بین ‌الملل' است.
وی گفت: امروز 22 دی ماه نیز نتیجه دواری در بخش المانها و نمادهای شهری این جشنواره مشخص و اعلام می شود.
'جشنواره فرهنگی هنری خانه بهار 98' با سه رویکرد 'سراج، فردوسی و بهارانه' برگزار می شود. در بخش سراج آثار با عنوان 'مشهد شهر زیارت' و در بخش فردوسی با عنوان 'مشهد شهر خرد' و در بخش بهارانه آثاری با عنوان 'مشهد شهر امید و زندگی' مورد توجه جشنواره است.
7505/1858

افزودن نظر