توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/869814
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

توجه به موضوع وقف در آیات و روایات، بیش از دیگر اعمال حسنه است

توجه به موضوع وقف در آیات و روایات، بیش از دیگر اعمال حسنه است
حجت السلام و المسلمین پویا گفت: وقف یکی از بهترین اعمالی است که انسان می تواند با آن نزد خداوند متعال محبوب شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، همیشه در آیات و روایات متعدد به موضوع وقف اشاره شده است. خداوند به انسان سفارش می کند از چیز هایی که دوستشان دارید وقف کنید. این کار سبب افزایش روزی و برکت در زندگی انسان می شود. وقف کردن حتی برای قیامت انسان فواید بسیاری دارد.

توجه به موضوع وقف در آیات و روایات، بیش از دیگر اعمال حسنه است

حجت السلام و المسلمین محمد پویا کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی درخصوص این عمل صالح در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد: وقف یکی از بهترین اعمال است. این مقدار تاکیدی که در آیات و روایات نسبت به مسئله ی وقف شده است، کمتر در موضوعات دیگر به چشم می آید. وقف موارد استفاده ی متعددی دارند. این روز ها وقف بیشتر برای اقامه عزا دیده می شود؛ البته که این وقف ها هم خوب است، اما ما به وقف هایی در زمینه های قرآنی هم نیاز داریم. تهیه مصحف شریف و اهدای آن از ضروریات وقف این روز های جامعه ی ماست.

حجت الاسلام و المسلمین پویا در ادامه مصادیق وقف را دکر و بیان کرد: به وقف هایی نیاز داریم که برای جلسات قرآنی در حسینیه ها و مساجد انجام شود. به وقف هایی نیاز داریم که به تعلیم و تعلم قرآن کمک کند. برای مدرسه های قرآنی نیز نیاز به وقف داریم؛ چراکه در مدارس به حفظ، قرائت، تجوید، مفاهیم و تفسیر قرآن نیاز فراوان وجود دارد. در مهد کودک های قرآنی نیاز به وقف دیده می شود. کودکان نیاز دارند که برای آینده یشان با قرآن کریم انس بگیرند. پیش از این ها برای ساخت مدارس قرآنی و تربیت مربی و مدرس قرآن به وقف نیازمندیم. ما باید برای آموزش قرآن و تربیت استاد قرآن سرمایه گزاری کنیم.

توجه به موضوع وقف در آیات و روایات، بیش از دیگر اعمال حسنه است

این کارشناس مذهبی ادامه داد: وقف های قرآنی از آن جهت نیاز اساسی ماست که قرآن نباید محجور بماند. نباید کاری کنیم که طبق روایتی پیامبر اکرم (ص) در روز قیامت بفرمایند، قرآن در میان شما مهجور بوده است. باید برای موضوع وقف وقت بگذاریم. باید تفاسیر شیوا تهیه شود و در اختیار جوانان قرار گیرد. برای تهیه ی برنامه های قرآنی به وقف نیاز داریم. چراکه باید محتوا هایی در خصوص قرآن تهیه و در فضای مجازی پخش شود. نیاز داریم که وقف برای استفاده از جدیدترین شیوه های حفظ قرآن ایجاد شود که به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ، برسیم.

حجت الاسلام پویا با اشاره به دیگر موقوفات، اظهار کرد: برخی می خواهند، وقف عام انجام دهند. وقف برای بیماران سرطانی، کمک به کودکان بی سرپرست، ایتام و بد سرپرستان، قطعا جایگاه والایی نزد خداوند دارد. قطعا برای کسانی که گرفتار مسائلی هستند که به دلیل جرایم نه چندان خطرناک، به زندان افتادند، مانند تصادفات غیر عمد یا چک برگشتی. باید به موضوع وقف به گونه ای نگاه کنیم که برای ما نتایج بسیار مفیدی در دنیا و آخرت دارد.

توجه به موضوع وقف در آیات و روایات، بیش از دیگر اعمال حسنه است

انتهای پیام/

وقف موهبتی الهی

تماشاخانه تصویر

{gallery}869814{/gallery}

افزودن نظر