توزیع 123 دستگاه بخاری هوشمند هرمتیک در مدارس شیروان آغاز شد

توزیع 123 دستگاه بخاری هوشمند هرمتیک در مدارس شیروان آغاز شد
بجنورد- مدیر آموزش و پرورش شیروان گفت: توزیع 123 دستگاه بخاری هوشمند هرمتیک در مدارس سطح این شهرستان از روز جمعه آغاز شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، سعید رحمانی فضلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد بخاری هوشمند برای 53 مدرسه سطح شهرستان است که تاکنون از سیستم های گرمایشی استاندارد برخوردار نبودند.


وی گفت: برای هر دستگاه بخاری هوشمند هرمتیک مدارس این شهرستان 35 میلیون ریال و در مجموع کل، 4 میلیارد و 310 میلیون ریال برای سیستم های گرمایشی جدید مدارس این شهرستان از محل اعتبارات نوسازی مدارس هزینه شده است.
رحمانی فضلی افزود: با مجهز شدن مدارس مزبور به سیستم گرمایشی استاندارد و به روز، تمامی بخاری های نفتی از مدارس این شهرستان حذف می شود که در مجموع کل جهت نصب بخاری های فوق و گازکشی در مدارسی که از گاز برخوردار نسیتند یک میلیارد و 60 میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
معاون عمرانی و امور برنامه ریزی فرماندار شیروان گفت: هم اکنون 57 آموزشگاه با 135 کلاس درس در شهرستان شیروان فاقد نعمت گاز هستند و سیستم گرمایشی آنان بخاری نفتی است.
صمد ایرانلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با توجه به مشکلات بخاری نفتی و پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه برای دانش آموزان اظهار داشت: همچنین بنا به تاکید استاندار خراسان شمالی مبنی بر جمع آوری بخاری های نفتی از سطح مدارس، تا یک ماه آینده تمام بخاری های نفتی از سطح مدارس این شهرستان جمع آوری می شود.
وی گفت: هم اکنون عملیات گازرسانی و حذف بخاری های نفتی در این شهرستان آغاز شده که با تامین اعتبارات از محل نوسازی مدارس، به زودی بخاری هوشمند هرمتیک جایگزین بخاری نفتی در مدارس مزبور این شهرستان خواهد شد.
ایزانلو با بیان اینکه اولین بار است که این بخاری‌ها را برای مدارس خریداری می‌کنیم و استفاده از آنها هم در دستور کار قرار گرفته است افزود: این سیستم‌های گرمایشی گاز سوز هستند و هرمتیک، نوعی بخاری گازسوز است که بدنه‌اش فلزی نیست و دست را نمی‌سوزاند و مهم تر آنکه اکسیژن محیط را نمی‌گیرد و به لحاظ فنی بسیار خوب و کارآمد است.
هم اکنون 28 هزار دانش آموز در 421 آموزشگاه شهری و روستایی شیروان زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
7186/ 6042

افزودن نظر