رونمایی از مجموعه‌ «فکر فکر سه قصه»

رونمایی از مجموعه‌ «فکر فکر سه قصه»
مجموعه ۱۰ جلدی «فکر فکر سه قصه» رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، این مجموعه «هیچی نخودچی»، «ماکار شجاع»، «هدیه‌ی تولد»، «دریای من کو»، «قل بزنم یا نزنم»، «لولوی پا گندو»، «قور قل قلی»، «شیری که دیر می فهمید»، «تاب تاب عباسی» و «بچه فیلی که خیلی گم شده بود!» هر کدام در ۲۴ صفحه و با قیمت ۱۶۰۰۰ تومان منتشر شده‌اند.

محمدرضا شمس، لاله جعفری، سپیده خلیلی، سوسن طاقدیس، مهری ماهوتی، ناصر نادری، محمد حسن حسینی، زهره پریرخ، طاهره خزدور و مجید راستی نویسندگان مجموعه «فکر فکر سه‌ قصه» هستند.

مراسم رونمایی از این مجموعه فردا (شنبه ۲۲ دی‌ ماه) در سالن جلسات این انتشارات برگزار می‌شود.

در معرفی این مجموعه آمده است: مجموعه ۱۰ جلدی (فکر فکر سه قصه) با هدف آموزش تفکر فلسفی به کودکان توسط ۱۰ نویسنده ادبیات کودک خلق شده است و ۸ تصویرگر ایرانی به همت میترا چرخیان به این داستان‌ها جانی دوباره بخشیده‌اند.

هر یک از این کتاب‌ها دارای سه قصه است که برای گروه سنی ب (اول و دوم و سوم دبستان) در نظر گرفته شده است. تم همه قصه‌ها دوستی و مهربانی است وموضوع داستان‌ها حیوانات هستند. در واقع درک روابط علی و معلولی و مسائل منطقی حاکم بر نو شدن دنیا در این قصه‌ها به زبانی شیرین و ساده بیان شده است. همچنین قصّه‌ها فضای تخیلی و فانتزی دارند و علاوه بر آموزش تفکر فلسفی تا حدودی قدرت یادگیری و تقویت تخیل را در کودکان تقویت می‌کنند.

انتهای پیام

افزودن نظر