مسابقات دومینوی دانش آموزی در خاش برگزار شد

زاهدان - مدیر پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: مسابقات جذاب و با نشاط دومینوی دانش آموزی با شرکت 56 گروه از دانش آموزان دختر و پسر مدارس این شهرستان در هنرستان کارودانش علی بن ابیطالب (ع) برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، علیرضا عرب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: افزون بر 170 دانش آموز شامل 143 دانش آموز دختر و حدود 30 دانش آموز پسر از مقاطع مختلف تحصیلی در این مسابقات شرکت کردند.


وی اظهار داشت: در این مسابقات که پنجمین دوره برگزاری آن می باشد برای شکل گرفتن 56طرح مختلف و متنوع افزون بر 36 هزار مهره دومینو به کار گرفته شده است.
مدیر پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی شهرستان خاش ادامه داد: این مسابقات با هدف ایجاد روحیه مشارکت جویی، همکاری دانش آموزان در انجام کارهای گروهی، علمی و پژوهشی، حضور در میادین عملی، ایجاد رقابت سالم و پر هیجان، افزایش قدرت تمرکز حواس و هماهنگی ذهن و اعضای بدن، تقویت حس خلاقیت در ایجاد اشکال متنوع و رنگارنگ برگزار شد.
ام البنین کیخا مومن سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان خاش هم برگزاری این گونه مسابقات را از اهداف مهم وزارتخانه آموزش و پرورش و اجرای طرح تحول بنیادین عنوان کرد و اظهار داشت: این گونه مسابقات علمی و پر هیجان به رشد فکری و یادگیری در دروس و حضور موفق دانش آموزان در عرصه های بالاتر تاثیرگذار است.
به گزارش ایرنا امام جمعه خاش به همراه شماری از مسئولان این شهرستان از پنجمین دوره مسابقات بزرگ دومینوی منطقه ای دیدن کردند.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 **6081

افزودن نظر