600 مبلغ مذهبی به مناطق مختلف قزوین اعزام شدند

قزوین - معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین گفت: 600مبلغ مذهبی بومی و غیربومی به مناسبت ایام عزادارای 28 و 29 صفر به مناطق مختلف استان اعزام شدند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عباس نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 40 تن از مبلغان یاد شده از شهر مقدس قم بوده و سایر بومی استان هستند،افزود: این مبلغان با حضور در اماکن مذهبی شهرها و روستاها در برنامه ها و مجالس مربوط به عزاداری این ایام به تشریح و تبیین آموزه های دینی می پردازند.


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار داشت: برپایی نماز جماعت و برپایی محافل انس با قران کریم، آموزش مسایل مذهبی به همراه پاسخگویی به مردم در خصوص مسایل شرعی و شبهات دینی از دیگر برنامه های مبلغان اعزامی به شمار می رود.
وی یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اعزام ناظران بر کار این مبلغان نظارت خواهند داشت.
حجت الاسلام و المسلمین نظری اظهار داشت: امسال تلاش شده تا برنامه های سوگواری مربوط به ماه محرم و صفر از سوی هیات های مذهبی استان با خواندن قران آغاز شود که امیدواریم این موضوع به کمک مبلغان مذهبی و تلاش مسئولان هیات ها به عنوان یک فرهنگ نهادینه و فراگیر شود.
28 صفر مصادف با رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) و شهادت دومین امام شیعیان حضرت حسن مجتبی (ع) و 29 صفر نیز مصادف با شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) است.
3013

افزودن نظر