فلسفه قیام عاشورا نباید تحت تاثیر خرافات قرار گیرد

تبریز- امام جمعه بستان آباد با اشاره به درس های بی شمار نهضت عاشورا گفت: فلسفه قیام عاشورا نباید تحت تاثیر برخی از خرافات قرار گیرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حجت اسلام سید رضا رضوی در خطبه های امروز نماز جمعه بستان آباد با بیان اینکه متاسفانه در عزاداری ها برخی از خرافات به طور خواسته و یا ناخواسته مشاهده می شود، افزود: فلسفه قیام عاشورا نباید تحت تاثیر برخی از القاهای دشمنان قرارگیرد.


وی با بیان این که دشمنان همواره فرهنگ عاشورایی و ایمان و اراده مردم ممسلمان را نشانه رفته اند، اظهار داشت: در عزاداری ها نباید کارهایی انجام شود که موجب خوشحالی دشمنان شود.
امام جمعه بستان آباد با اشاره به اقتدار نظامی و سیاسی و کسب رده های برتر علمی و بهداشتی کشورمان بعد از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود در مقابل حرف های یاس آور دشمنان از سوی رسانه های آنها، مردم را با پیشرفت های به دست آمده از سوی جوانان و دانشمندان آگاه کرد.
وی امنیت را از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و اضافه کرد: امروز کشورمان جزیره ای امن در بین کشورهای منطقه است.
او ایستادگی و مقاومت مردم را بر گرفته از مکتب عاشورایی و امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت: در سایه الطاف الهی و ایستادگی مردم و همکاری مسئولان فشارهای اقتصادی در کشور قابل حل است.
518/7239

افزودن نظر