ولایت فقیه ادامه ولایت حضرت علی(ع) در غدیر است

قم ـ ایرنا ـ نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: اسلام با ولایت و سرپرستی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) به تکامل رسید و در زمان غیبت، این سرپرستی با ولایت فقیه جامع الشرایط ادامه یافته است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، آیت الله محمد مؤمن عصر یکشنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم افزود: ولایت حضرت علی(ع) در روز غدیرخم، از طرف خداوند متعال بوده و اینگونه نبوده که صرفا پیامبر اسلام(ص) بخواهد بعد از خودش جانشینی داشته باشد.


وی با بیان اینکه مکتب والای اسلام برای هدایت و سعادت انسان ها نازل شده است، خاطرنشان کرد: غدیرخم مایه دوام و بقای اسلامی است که خداوند برای سعادت دنیا و آخرت انسان ها فرستاده است و باید از سوی خداوند برای آن سرپرستی معرفی شود.
عضو شورای نگهبان با بیان اینکه غدیرخم از مهمترین وقایع اسلام است و احیای غدیر کار بسیار مهم و ارزشمندی است، اظهار داشت: دین مردم با اعتقاد به امامت و ولایت کامل می شود، از این رو مسأله ولی امر مسأله ساده ای نیست و در این مسیر باید بسیار مراقب بوده و همواره پیرو ولایت باشیم.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر و جمعی از اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم امروز با برخی از علما و مراجع عظام تقلید در شهر مقدس قم دیدار کرده و گزارشی از برنامه ریزی برای اجرای این برنامه فرهنگی و معنوی را که همه ساله در روز عید غدیر در شهرهای مختلف کشورمان برگزار می شود، ارائه کردند.
8146/ 6133/

افزودن نظر