امروز آخرین مهلت ویرایش و ثبت نام دوره های بدون آزمون

مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی امروز (جمعه) را آخرین مهلت ویرایش وثبت نام دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، مهلت ویرایش و ادامه ثبت نام بدون آزمون استعدادهای درخشان (غیر پزشکی) کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 24 امشب 19 مردادماه به پایان می رسد.


متقاضیان برای ویرایش و ادامه ثبت نام می توانند به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.
همچنین امکان ثبت نام برای داوطلبانی که تاکنون ثبت نام نکرده اند نیز فراهم شده است.
** ممنوعیت انتقال دانشجویان
بر اساس شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه های علوم پزشکی در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 97، تعداد 47 دانشکده و دانشگاه خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار نمی دهند و 16 مرکز برای انتقال دانشجویان با محدودیت مواجه هستند.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال 97 اعلام شده است و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا 15 مرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب 150 کدرشته از کدرشته های مجاز اقدام کنند.
داوطلبان باید پیش از انتخاب رشته شرایط و ضوابط دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برای انتخاب بهتر مطالعه کنند.
بر اساس اعلام شرایط دانشگاه های علوم پزشکی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون 97 (دفترچه شماره 2) بخش گروه تجربی، دانشجویان پذیرفته شده در پردیس های خودگردان، ظرفیت های مازاد، غیرانتفاعی و نیز اتباع غیرایرانی ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبه هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل هستند.
مبلغ شهریه از طریق پایگاه های اطلاع رسانی هر دانشگاه اعلام می شود.
از تعداد 66 دانشگاه علوم پزشکی که شرایط خود را اعلام کرده اند 46 دانشگاه خوابگاه نداشته و یا تعهدی در قبال تهیه خوابگاه ندارند.
7 دانشگاه شرایط و محدودیتی برای خوابگاه اعلام نکرده اند.
همچنین 13 دانشگاه اعلام کرده اند که در ارائه خوابگاه تنها می توانند خوابگاه های خودگردان و با هزینه در اختیار دانشجویان سال جدید تحصیلی قرار دهند و یا تنها در شهرهای خاصی امکان ارائه خدمات و تسهیلات خوابگاهی وجود دارد. همچنین اعلام کرده اند خوابگاه برای پسران وجود ندارد.
از سوی دیگر به دلیل تفاوت نوع آموزش در رشته پزشکی در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی با سایر دانشگاه ها، 16 دانشگاه اعلام کرده اند که پس از پذیرش هیچ گونه نقل و انتقالی برای دانشجویان وجود ندارد و تغییر رشته و انتقال ممنوع است.
همچنین این دانشگاه ها اعلام کرده اند میهمانی و انتقال به دانشکده های اقماری هم با محدودیت مواجه است.
9187** 9053

افزودن نظر