«رفتن در اتفاق» رونمایی شد

شعرهایی که بعد از شاعرش متولد شد

آیین رونمایی از کتاب شعر «رفتن در اتفاق» سروده زنده‌یاد اکبر حیدری در شهر کتاب همدان، زادگاه شاعر، برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، در ابتدای این مراسم که اجرای آن بر عهده زهره‌بهنام‌خو – شاعر و نویسنده – بود، مرضیه نراقی، همسر زنده‌یاد حیدری، درباره او گفت: آنچه مرا به اکبر پیوند داد، شعرها و کلام جادویی او بود. من از زندگی با اکبر بسیار آموختم. او هیچ یک از مسیرهای زندگی‌اش را بدون عشق و باور سپری نکرد و همیشه احساسش را در قالب شعر جاری می‌کرد. اکبر شور و عشق بسیاری در کار و رابطه با افراد پیرامونش داشت. او برای من همیشه زنده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کتاب چگونه جمع‌آوری شد افزود: اکبر چند دفتر شعر داشت که در زمان حیات خود تصمیم گرفت از آن‌ها تعدادی را انتخاب و منتشر کند. در همین مسیر با کمک آقای حسن گوهرپور این شعرها انتخاب شد و تا مرحله حروفچینی رفت اما متاسفانه به نشر نرسید.

نراقی اظهار کرد: من تا یکی دو سال بعد از «رفتن در اتفاق» او، نمی‌توانستم حتی شعرها را بخوانم؛ اما کم‌کم با کمک هستی و هیربد (فرزندان‌مان) و دوستان اکبر و خانوادگی ما، توانستیم شعرها را بازخوانی کنیم و به صفحه‌آرایی و مراحل اولیه برسانیم.

همسر شاعر ادامه داد: این شعرها محصول فکر و اندیشه اکبر است و من خوشحالم که ما امروز این کتاب را به عنوان یکی از یادگاری‌های اکبر همراه خود داریم. من در پایان جا دارد که از تلاش‌های آقایان گوهرپور (که مقدمه کتاب را نوشت) و بابک گرم‌چی که طراح جلد این کتاب بودند تشکر ویژه داشته باشم؛ به علاوه اینکه از دیگر دوستان‌مان هم آقایان محمود سنگستانی و امیر باروتیان همچنین خانم مژگان حوائجی تشکر کنم که در این مسیر خیلی ما را تشویق کردند.

او در پایان از حسین زندی به عنوان برگزار کننده این نشست و ناشر کتاب نشر «آرادمان» تشکر کرد.

در ادامه این نشست حسن گوهرپور، خسرو میرابیان، رضا براتی و جعفر محمدعلیزاده به ذکر خاطرات و موضوعاتی درباره این شاعر پرداختند.

انتهای پیام

افزودن نظر