دنبال آشنایی مخاطب ایرانی با سینمای فرانسه هستیم

رییس موزه هنرهای معاصر تهران، گفت: برگزاری هفته فیلم فرانسه در ایران را از سه سال پیش آغاز کرده‌ایم تا از خلال انتخاب‌هایی که هربار تخصصی‌‎‌تر می‌شوند، مردم را با سینمای فرانسه آشنا کنیم.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، علی‌ محمد زارع در آیین افتتاحیه هفته سینمای فرانسه که عصر روز دوشنبه در موزه هنرهای معاصر برگزار شد، اظهار داشت: این سومین بهاری است که سینماتک موزه هنری‌‎های معاصر با همکاری بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران برنامه مشترک برگزار می کند.


وی افزود: به فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه خیرمقدم می گویم و از ژان میشل فرودون سردبیر سابق مجله‌ «کایه‌ دو سینما» فرانسه که برای چندمین بار ما را در برگزاری رویداد فرهنگی فرانسه در ایران همراهی می‌کند، تشکر می کنم.
رییس موزه هنرهای معاصر تهران با بیان اینکه در برگزاری هفته فیلم فرانسه در ایران میشل فرودون بسیار با ما همکاری داشته است، ادامه داد: این مسیری است که از سه سال پیش آغاز کرده ایم تا مخاطبان جدی سینمای در ایران را از خلال انتخاب‌هایی که هر بار جدی‌تر و تخصصی‌تر می شوند، با سینمای فرانسه آشنا کنیم.
زارع گفت: این توالی استمرار از ارتباطی پویا و توفیق نسبی طرفین در دستیابی به زبان مشترک خبر می دهد که در نتیجه آن تجربه همکاری را آسان و مفیدتر می کند.
سفیر فرانسه نیز در ادامه این مراسم در سخنانی کوتاه ضمن قدردانی از مدیران موزه هنرهای معاصر برای برگزاری این مراسم، گفت: همواره از هر فعالیت فرهنگی که باعث نزدیک شدن کشورها به یکدیگر شود، استقبال می کنیم.
وی با ابراز خوشحالی از استقبال فیلم های فرانسوی در ایران گفت: امیدوارم این برنامه ها مانند چند سال اخیر که مستمر بوده، ادامه داشته باشد.
به گزارش ایرنا، پس از برگزاری آیین افتتاحیه نمایش فیلم «کودک وحشی» ساخته‌ فرانسوا تروفو محصول سال 1970 به مدت 84 دقیقه با حضور میهمانان نمایش داده شد.
هفته فیلم فرانسه از امروز 27 فروردین ماه آغاز و تا 29 فروردین با نمایش 6 فیلم در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، «فیلم خاموشی دریا» به کارگردانی ژان- پیر ملویل روز سه شنبه 28 فروردین ماه ساعت 14:30و ساعت 16:30 همان روز فیلم «سرزمین ناشنوایان» به کارگردانی نیکولا فیلیبر نمایش داده خواهد شد.
فیلم «جیب بر» به کارگردانی روبر برسون روز چهارشنبه 29 فروردین ساعت 14:30 و ساعت 16:30 همان روز فیلم «مردی که فریاد می زند» به کارگردانی محمد صالح هارون به نمایش در می آید.
ژان میشل فرودون سردبیر سابق مجله‌ «کایه‌ دو سینما» زمان نمایش تمام این فیلم ها حضور خواهد داشت و پس از نمایش نیز جلسه نقد و بررسی فیلم ها با حضور وی برگزار خواهد شد.
فراهنگ**9246**1880

افزودن نظر